Mąż Radwańskiej o sezonie na "mączce": Agnieszka wystąpi na trzech turniejach

Tenis
Mąż Radwańskiej o sezonie na "mączce": Agnieszka wystąpi na trzech turniejach
fot. Cyfrasport

Turnieje WTA w Stambule i Madrycie oraz wielkoszlemowy French Open - to imprezy rozgrywane na kortach ziemnych, w których ma wziąć w tym sezonie udział Agnieszka Radwańska. Wstępne plany polskiej tenisistki podał jej sparingpartner, a prywatnie mąż Dawid Celt.

Celt informację na ten temat podał na Twitterze, zaznaczając, że to plany "na ten moment". W porównaniu z ostatnimi latami Radwańska dokonała jednej zmiany. Przeważnie zaczynała część sezonu na "mączce" od turnieju w Stuttgarcie. Tym razem wybrała jednak Stambuł, gdzie zmagania rozpoczną się 23 kwietnia. W stolicy Turcji występowała już w przeszłości - 10 lat temu wygrała tamte zawody.

 

29-letnia krakowianka nie ukrywa, że nie przepada za grą na kortach ziemnych i w ostatnich latach opuszczała np. turniej w Rzymie. Kulminacyjnym punktem części sezonu na "cegle" będzie French Open, w którym rywalizacja zainaugurowana zostanie 27 maja.

 

Polka ma przed sobą w najbliższym czasie jeszcze jeden turniej na kortach twardych - rozpoczynającą się we wtorek imprezę rangi Premier Mandatory w Miami.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze