Nice 1 Liga: GKS Tychy - Stomil Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Nice 1 Liga: GKS Tychy - Stomil Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W sobotę na Stadionie Miejskim w Tychach naprzeciw siebie staną dwa zespoły walczące o utrzymanie. Czy podopieczni Ryszarda Tarasiewicza odniosą 7. zwycięstwo w sezonie i zwiększą dystans do miejsc zagrożonych spadkiem? Transmisja meczu GKS Tychy - Stomil Olsztyn w Polsacie Sport.

Trudno powiedzieć, by sezon układał się po myśli któregokolwiek z zespołów sobotniego spotkania. Tyszanie pod wodzą Tarasiewicza zwyciężyli w tym sezonie w zaledwie 6 meczach, a na swoim koncie uzbierali zaledwie 23 punkty. Jeszcze gorzej idzie Stomilowi, który w dotychczasowych 19 spotkaniach (2 zostały przełożone) wywalczył 18 "oczek". Jest więc jasne, że mecz między 14. a 16. drużyną w stawce może być niezwykle istotny w kontekście utrzymania się na zapleczu LOTTO Ekstraklasy.

Spotkanie będzie również sentymentalną podróżą dla trenera Stomilu Kamila Kieresia, który w 2016 roku wprowadził GKS Tychy do Nice 1 Ligi.

Atmosferę w Olsztynie podgrzał w piątek Ruch Chorzów, składając wniosek do PZPN o ukaranie Stomilu walkowerem za przełożenie meczu między obiema ekipami, ze względu na fatalny stan murawy na stadionie OSiR. Wniosek został jednak odrzucony.

- Niezależnie także od rozstrzygnięcia w Polskim Związku Piłki Nożnej my w końcu musimy zacząć wygrywać, bo punkty są nam bardzo potrzebne do zrealizowania celu jakim jest utrzymanie - powiedział przed meczem Marcel Ziemann. - I nie ma to znaczenia, że ten mecz jest na wyjeździe, trzeba tak zagrać żeby zgarnąć trzy punkty.

Transmisja meczu GKS Tychy - Stomil Olsztyn od godziny 17.30 w Polsacie Sport. Komentują Tomasz Włodarczyk i Andrzej Iwan.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze