Puchar Sześciu Narodów: Irlandia zdobyła Wielkiego Szlema

Inne
Puchar Sześciu Narodów: Irlandia zdobyła Wielkiego Szlema
fot. PAP/EPA

Rugbiści Irlandii przypieczętowali zdobycie Pucharu Sześciu Narodów wyjazdowym zwycięstwem nad Anglią 24:15 i w ten sposób po raz trzeci uzyskali w tych rozgrywkach Wielkiego Szlema, kończąc je z kompletem wygranych.Triumf odnieśli w dniu Świętego Patryka, patrona Irlandii. Sukces Irlandczyków, którzy do przerwy prowadzili z obrońcami trofeum 21:5, oglądało na londyńskim stadionie Twickenham ponad 82 tys. widzów.

"Słowa nie mogą opisać tego, jak bardzo jesteśmy szczęśliwi, nie tylko z powodu zwycięstwa, ale też ze zdobycia Wielkiego Szlema" - powiedział jeden z graczy, Rory Best.

Poprzednio Irlandczycy sięgnęli po Wielkiego Szlema w 1948 roku (Puchar Pięciu Narodów) i w 2009.

Porażka zepchnęła Anglików aż na piąte miejsce. Drugą lokatę zajęli Walijczycy, po wygranej w Cardiff z Francją 14:13. Anglików wyprzedzili też Szkoci, którzy pokonali w Rzymie Włochów 29:27.

Puchar Sześciu Narodów to jedna z najstarszych imprez sportowych. Turniej rozegrano po raz pierwszy w 1882 roku z udziałem Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii. Od 1910 roku zawody określano mianem Pucharu Pięciu Narodów, gdy do stawki dołączyła Francja. Włochy zaproszono w 2000 roku i od tego czasu obowiązuje obecna nazwa.

Wyniki meczów 5. kolejki:

Włochy – Szkocja 27:29
Anglia – Irlandia 15:24
Walia – Francja 14:13.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze