Małysz: Stoch nie powiedział jeszcze ostatniego słowa

Zimowe
Małysz: Stoch nie powiedział jeszcze ostatniego słowa
fot. PAP

Adam Małysz oceniając niedzielny występ Kamila Stocha w Vikersund podkreślił, że choć nie stanął na podium, to załatwił dwie sprawy - przypieczętował wygraną w cyklu Raw Air oraz zapewnił sobie triumf Pucharze Świata. "Tej zimy zdobył prawie wszystko" - nadmienił.

"Dzisiaj Kamil bez podium, ale załatwił dwie ważne sprawy. Najpierw przypieczętował swoją wygraną w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i zapewnił sobie drugą Kryształową Kulę w karierze, a kilka chwil później zwyciężył w RAW AIR Tournament. Mocno przeżywałem jego dzisiejszy występ. Miał bezpieczną przewagę nad Robertem Johanssonem, ale emocji podczas zawodów nie brakowało. Skoki Kamila nie były tak rewelacyjne jak wcześniejsze, a Norwegowie czują się w powietrzu jak latawce, ale to, co zrobił, wystarczyło do wygranej w całym turnieju" - napisał Małysz na Facebooku.

Wielki poprzednik Stocha, a obecnie dyrektor PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej, zwrócił uwagę, że po tych sukcesach trzykrotny mistrz olimpijski może ze spokojem skakać w Planicy, gdzie za tydzień odbędzie się finał Pucharu Świata.

"Tam będzie tylko latanie dla przyjemności, bez presji. Kamil zdobył tej zimy prawie wszystko, co było do zdobycia. I sądzę, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa" - podsumował.

Stoch, poza sukcesami wymienionymi przez Małysza, w tym sezonie po raz trzeci został indywidualnym mistrzem olimpijskim, razem z kolegami wywalczył brązowy medal igrzysk w Pjongczangu oraz po raz drugi triumfował w Turnieju Czterech Skoczni, wygrywając - jako drugi zawodnik w historii - wszystkie cztery konkursy tej samej edycji imprezy.

W rozgrywanym po raz drugi norweskim cyklu Raw Air, na który składało się łącznie 16 skoków, szósty na mamucim obiekcie w Vikersundzie Stoch wyprzedził najlepszego w niedzielę reprezentanta gospodarzy Roberta Johanssona o 37 pkt, a na dwa konkursy, w których do zdobycia będzie maksimum 200 pkt, przed końcem rywalizacji o Kryształową Kulę ma 253 przewagi nad Niemcem Richardem Freitagiem.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze