PŚ w biathlonie: Norwegowie najlepsi w sztafecie

Norwegowie wygrali sztafetę biathlonowego Pucharu Świata w Oslo. Drugie miejsce zajęli Austriacy, a trzecie Rosjanie. Polacy zostali zdublowani na trzeciej zmianie i sklasyfikowani na przedostatniej, 24. pozycji.

Norwegowie strzelali najlepiej ze wszystkich ekip. Mieli tylko trzy doładowania i aż o 50,3 s wyprzedzili Austriaków oraz o 56,9 Rosjan.

Pierwszy z Polaków na trasę wyruszył Mateusz Janik. Strzelał jednak bardzo niecelnie, zaliczył dwie rundy karne i Polacy zajmowali po jego zmianie ostatnie miejsce. Andrzej Nędza-Kubiniec uniknął dodatkowego biegu, ale zdołał wyprzedzić tylko Koreańczyka. Grzegorz Guzik na swoim pierwszym strzelaniu został dogoniony przez Norwega i biało-czerwoni zostali zdjęci z trasy.

W Oslo odbyły się ostatnie w tym sezonie biegi sztafetowe. W klasyfikacji tej konkurencji pierwsze miejsce zajęli Norwegowie, przed Francuzami i Szwedami. Polska uplasowała się na 24. pozycji w gronie 26 sklasyfikowanych drużyn.

wyniki sztafety mężczyzn:

1. Norwegia 1:13.13,7 (0 karnych rund + 3 doładowania) (Lars Helge Birkeland, Henrik L'Abee-Lund, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe)
2. Austria strata 50,3 (0+5) (Dominik Landertinger, Felix Leitner, Simon Eder, Julian Eberhard)
3. Rosja 56,9 (0+4)(Maksim Cwietkow, Anton Babikow, Dimitrij Małyszko, Anton Szypulin)