Boniek: Stworzymy Magierze najlepsze warunki. Zasłużył na sukces

Piłka nożna

- Stworzymy Magierze najlepsze warunki, jakie tylko może sobie wyobrazić, do prowadzenia reprezentacji. Życzę Jackowi z całego serca, żeby poszło mu jak najlepiej, bo jest to człowiek, który zasłużył, aby osiągnąć sukces - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Łukasz Cegliński: Było wiele argumentów za tym, żeby Polska organizowała mistrzostwa świata U-20. Co pana zdaniem było kluczowe, że dostaliśmy tę organizację?

Zbigniew Boniek: Wydaje mi się, że stosunki międzyludzkie, a to jest bardzo ważne. Jesteśmy federacją, która wszystko co robi, robi dobrze. Jesteśmy krajem młodym, nowoczesnym. Zrobiliśmy mistrzostwa Europy i poszło to w świat, że była to fantastycznie zorganizowana impreza. Mieliśmy mocną konkurencję, ale z drugiej strony Indie też były troszeczkę osłabione tym, że dwa, czy trzy lata temu robiły mistrzostwa świata U-17. Zawierzyli nam.

Sekretarz generalny Maciej Sawicki wspomniał o tym, że musiały zostać wykorzystane również pana kontakty. Jak Zbigniew Boniek przekonywał delegatów, którzy głosowali, żeby Polska dostała mistrzostwa?

Do każdego z ludzi ważnych zadzwoniłem i powiedziałem, że złożyliśmy aplikację i że byłoby nam przyjemnie, a także że jesteśmy gwarantem znakomitej, dobrze zorganizowanej imprezy. Tylko tak potrafię lobbować. Poza tym, co by o nas nie powiedzieć, jesteśmy ludźmi wiarygodnymi w świecie piłkarskim.

Wybrał pan na trenera Jacka Magierę. Jakie atuty ma ten szkoleniowiec, że wybrał pan właśnie jego?

Mam do niego zaufanie. Uważam, że jest człowiekiem doświadczonym, mądrym, zna się na pracy z młodzieżą, bo długo to robił. Myślę, że współpraca z Jackiem jest przyjemna. To człowiek elokwentny i inteligentny. Poza tym jest doskonałym analitykiem. Wydaje mi się, że może liczyć na nas od a do z. Stworzymy mu najlepsze warunki, jakie tylko może sobie wyobrazić, do prowadzenia reprezentacji. Życzę Jackowi z całego serca, żeby poszło mu jak najlepiej, bo jest to człowiek, który zasłużył aby osiągnąć sukces.

Cała rozmowa ze Zbigniewem Bońkiem w załączonym materiale wideo.

Łukasz Cegliński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze