Abell: Chciałem nauczyć się waszego języka, ale Polacy polewali mi wódki

Sporty walki
Abell: Chciałem nauczyć się waszego języka, ale Polacy polewali mi wódki
fot. Team Abell

Już 21 kwietnia do ringu podczas gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty powróci Tomasz Adamek (52-5, 30 KO). Rywalem Polaka będzie niebezpieczny Joey Abell (34-9, 32 KO), dla którego będzie to druga wizyta w Polsce w krótkim odstępie czasu. Amerykanin opowiedział o swoich polskich korzeniach!

Adamek, a więc były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej w Częstochowie spróbuje wykonać kolejny krok w kierunku walki o tytuł mistrzowski w królewskiej dywizji. Po zwycięstwach z Solomonem Haumono oraz Fredem Kassim poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej. „Góral” 21 kwietnia zmierzy się z Abellem.
 
„Minnesota Ice” znajduje się na fali trzech zwycięstw z rzędu, a polskim kibicom dał się poznać wrześniowym zwycięstwem z Krzysztofem Zimnochem (22-2-1, 15 KO) w Radomiu. Amerykanin w rozmowie z SE.pl zdradził, że ma polskie korzenie.
 
- Za pierwszym razem nie wiedziałem czego się spodziewać, ale byłem mile zaskoczony, wszystko było wspaniałe. Pokochałem ten kraj i jego mieszkańców. Jest mi bardzo bliski, bo. sam jestem Polakiem. Rodzina ojca mojej mamy pochodziła z Polski. Mieli nazwisko Boland. Bardzo bym chciał znaleźć swoich krewnych. Może po naszym wywiadzie ktoś się zgłosi? Po ostatniej walce próbowałem poznać jakieś polskie słowa, ale nie dało rady. Polacy polewali mi wódki i z nauki nic nie wyszło... - przyznał Abell.
 
Amerykanin walczy z odwrotnej pozycji, mierzy aż 193 cm wzrostu i posiada nokautujące uderzenie. Adamek już 21 kwietnia postara się pomścić Zimnocha, ale czeka go niezwykle trudna przeprawa.
 
 
O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"
 
W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.
 
Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.
 
Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"
 
Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)
 
o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
 
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze