Polsat Boxing Night: Proksa pozytywnie zaskoczony! "Nie spodziewałem się takiego rywala"

Sporty walki

Grzegorz Proksa zdradził w programie Puncher Extra Time, jaka walka z karty Polsat Boxing Night: Noc Zemsty elektryzuje go najbardziej. Poza wskazaniem rewanżu Mateusz Masternak - Youri Kalenga, był pozytywnie zaskoczony doborem rywala Adama Balskiego (11-0, 8 KO). - Denis Grachev potrafi przyłożyć i ma duże doświadczenie - powiedział.

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

Rozpiska gali Polsat Boxing Night wygląda bardzo dobrze od samego początku, gdyż już w pierwszej walce Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) zmierzy się z Damianem Wrzesińskim (13-1-1, 5 KO). Wraz z każdym kolejnym starciem emocje będą rosły, aż usłyszymy werdykt po konfrontacji Tomasza Adamka (52-5, 30 KO) z Joey Abellem (34-9, 32 KO). Ekspert Polsatu Sport Grzegorz Proksa, że nie może się doczekać starcia Mateusza Masternaka (40-4, 27 KO) z Yourim Kalengą (23-4, 16 KO).

 

- To rewanż za dość kontrowersyjny werdykt z 2014 roku. Co ciekawe, polski sędzia wypunktował jego porażkę, przez stosunkiem głosów 1:2 "Master" przegrał ten pojedynek. Walka była bardzo wyrównana, ale teraz liczę na przygotowanie Mateusza - powiedział.

Proksa wyróżnił też inną walkę w kategorii junior ciężkiej. Chodzi oczywiście o kolejny występ perspektywicznego Adama Balskiego, który stanie przed największym wyzwaniem w karierze. Jego rywalem będzie Denis Grachev, co bardzo pozytywnie zaskoczyło byłego mistrza Europy.

 

- Byłem zaskoczony, że to Grachev będzie rywalem Adama, bo jest to pięściarz, który potrafi przyłożyć. Ma doświadczenie, pokonał Ismaila Sillacha przez nokaut, więc będzie ciekawie - dodał.

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"

Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)


Cała wypowiedź w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze