Holandia – Anglia: Transmisja w Polsacie Sport!

Piłka nożna

W piątkowy wieczór na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie dojdzie do niezwykle ciekawego starcia pomiędzy reprezentacjami Holandii oraz Anglii. Czy goście zdołają odnieść pierwsze od 22. lat zwycięstwo nad swoimi rywalami? Transmisja meczu Holandia - Anglia w Polsacie Sport od godziny 20:40.

Holenderska piłka nie potrafi wyjść z kryzysu, a reprezentacja tego kraju po raz kolejny nie zagra na wielkiej imprezie. Po blamażu w eliminacjach na tegoroczny mundial z posady selekcjonera zrezygnował Dick Advocaat. Jego miejsce zajął ceniony Ronald Koeman. Piątkowe spotkanie będzie dla niego debiutem w roli selekcjonera ”Oranje”. Ekipę Koemana po opuszczeniu reprezentacji przez Arjena Robbena oraz Wesley'ego Sneijdera czeka gruntowna przebudowa. Konfrontacja z Anglią ma być początkiem nowego rozdziału w holenderskim futbolu, który zagwarantuje "Pomarańczowym" stałe miejsce na piłkarskich imprezach i powrót na europejskie salony.

 

Dla Anglików spotkanie z Holandią będzie jednym z ostatnich sprawdzianów przed rosyjskim mundialem. Podopieczni Garetha Southgate'a w dobrym stylu zakwalifikowali się na mistrzostwa świata. Selekcjoner musi jednak w najbliższych miesiącach zadecydować na kogo w czerwcu postawi od pierwszej minuty. "Synowie Albionu" nie przegrali w ostatnich sześciu spotkaniach, ale w konfrontacjach z Brazylią oraz Niemcami nie potrafili wpisać się na listę strzelców.

 

Anglicy postarają się również poprawić nieco statystyki w bezpośrednich starciach z Holandią. Po raz ostatni pokonali Holendrów podczas Euro 1996, a do tej pory reprezentacje te grały ze sobą siedmiokrotnie.

 

Transmisja meczu Holandia - Anglia na antenie Polsatu Sport w piątek od godziny 20:40.

JK, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze