Giganci z Manchesteru biją się o wielki polski talent! Wybierze United?

Piłka nożna
Giganci z Manchesteru biją się o wielki polski talent! Wybierze United?
fot. Facebook

Etatowy reprezentant Polski do lat 16 może już niedługo zostać naszym kolejnym utalentowanym zawodnikiem na Wyspach Brytyjskich śladem Kamila Grabary czy Marcina Bułki. Już w tak młodym wieku uwagę Manchesteru United oraz City zwrócił rosły obrońca Lecha Poznań, Łukasz Bejger. Angielskie media są pewne, że 16-latek wybierze czerwoną część miasta, bowiem od zawsze jest fanem United.

Zaledwie 16-letni Łukasz Bejger pierwsze piłkarskie kroki stawiał w KS Piłkarz Golub-Dobrzyń, jednak udało mu się dostać do akademii piłkarskiej Lecha Poznań. Mało kto jednak spodziewał się, że tak szybko uwagę na niego zwrócą największe kluby w Europie. A konkretnie te z Manchesteru - młodziutkiego obrońcę na testy zapraszały już United oraz City.

Mierzący blisko 190 cm w tak młodym wieku stoper miał okazję poznać akademie obu angielskich gigantów, bliżej jest mu jednak do Czerwonych Diabłów, którym od zawsze kibicuje. Udzielając wywiadu portalowi mlodziezowyfutbol.pl przyznał, że najbardziej pamiętnym momentem w jego krótkiej karierze był właśnie debiut meczowy podczas testów w United. Udostępnił wówczas zdjęcie w czerwonej koszulce z podpisem "marzenia się spełniają".

"Bałem się, że jak przyjadę do United, będę sam, ale gdy pojawiłem się w szatni, wszyscy się ze mną witali, pytali skąd jestem, jak mi się tutaj podoba. Dosłownie co dziesięć minut" - miał przyznać po odbytych testach. "Manchester Evening News" poszedł krok dalej i już zapowiedział letni transfer 16-latka na Old Trafford. Do transakcji miałoby dojść przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019.

Świadomi wielkiego talentu młodzieńca są także w Poznaniu. "Bejger to reprezentant Polski, kształci się w najlepszej akademii w kraju, siłą rzeczy przyciąga swoją osobą uwagę zagranicznych szkół piłkarskich. W zeszłym roku był z wizytą w angielskich akademiach i to zainteresowanie świadczy o tym, że nie pomyliliśmy się odnośnie jego potencjału, ale i że nasza selekcja jest prawidłowa" - przyznał na oficjalnej stronie klubowej Bartosz Bochiński, a więc trener juniorów starszych Kolejorza.

 

Na razie nie wiadomo jak dużo Lech mógłby zarobić za przenosiny nastolatka do Anglii.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze