KSW 43: Karta walk

Sporty walki

KSW 43 odbędzie się już 14 kwietnia w Hali Stulecia we Wrocławiu! Na gali wystąpią między innymi Damian Janikowski (2-0, 2 KO), Michał Andryszak (20-6, 13 KO, 6 SUB) czy Roberto Soldic (13-2, 11 KO, 1 SUB), a stawką dwóch z ośmiu walk będą pasy mistrzowskie. Kto wystąpi na KSW 43? Oto karta walk.

Po oraz ostatni największa polska organizacja MMA gościła we Wrocławiu 7 grudnia w 2013 roku, kiedy to w walce wieczoru Mamed Khalidov poddał Ryutę Sakuraia. Włodarze po raz kolejny się postarali, tworząc naprawdę ciekawą rozpiskę. I to od samego początku, gdyż jako pierwsi do klatki wyjdą utalentowani Maciej Kazieczko oraz Maciej Kaliciński. Obaj potrafią uderzyć bardzo mocno, więc możemy spodziewać się fajerwerków.

 

Wraz z kolejnymi minutami emocje będą tylko rosły. W wadze koguciej Kamil Selwa zmierzy się z Antunem Racicem, a następnie nowy nabytek KSW Michał Michalski skrzyżuje rękawice z Davidem Zawadą. Obaj zapowiadają fajerwerki oraz skończenie przed czasem, więc zapowiada się świetna batalia.

 

Po dwóch walkach z Mateuszem Gamrotem do klatki wróci Norman Parke i z pewnością będzie chciał wygrać w jak najlepszym stylu, by zapracować na kolejną mistrzowską szansę. Jego przeciwnikiem będzie doświadczony Łukasz Chlewicki. Z kolei w wadze piórkowej - dla wielu najciekawszej w KSW - były mistrz Artur Sowiński podejmie Salahdine'a Parnasse'a.

 

W końcu poznamy też najlepszego zawodnika wagi ciężkiej. Po tym, jak pas zwakował Marcin Różalski, był on bez posiadacza. Teraz powalczą o niego Michał Andryszak oraz Philip de Freis. - Myślę, że era parterowców, stójkowiczów i zapaśników się zakończyła. Dziś są to pojedynki zawodników MMA. Ktoś może mieć większe skłonności do jednej z płaszczyzn, ale teraz kto chce być najlepszy, musi w każdej płaszczyźnie mieć swoje asy. Tak samo będzie w tej walce. Parter to jego domena, większość pojedynków poddał. Ja raczej nokautowałem, ale potrafię poddać i uważam, że on też będzie umiał nokautować - powiedział Polak, który będzie faworytem.

 

Później w klatce pojawi się Damian Janikowski, który zmierzy się z Yannickiem Bahatim. To może być test, który odpowie na pytanie, w jakim miejscu znajduje się aktualnie polski medalista olimpijski. "Czarna Bamba" to były mistrz takich organizacji jak EFC oraz BAMMA, więc z pewnością będzie świetnie przygotowany i groźny w każdym momencie.

 

W walce wieczoru Roberto Soldic, niespodziewany pogromca Borysa Mańkowskiego, stanie do pierwszej obrony pasa w kategorii półśredniej. Po drugiej stronie znajdzie się Dricus Du Plessis. Obaj zawodnicy prowokują się w mediach, lecz kto na koniec będzie zasiadał na tronie kategorii półśredniej?

 

Karta walk KSW 43:

 

Roberto Soldic (13-2, 11 KO, 1 SUB) - Dricus Du Plessis (11-1, 3 KO, 8 SUB)

Damian Janikowski (2-0, 2 KO) - Yannick Bahati (8-3, 4 KO, 3 SUB)
Michał Andryszak (20-6, 13 KO, 6 SUB) - Philip de Freis (14-6, 1 KO, 11 SUB)
Artur Sowiński (18-9, 6 KO, 7 SUB) - Salahdine Parnasse (10-0-1, 1 KO, 4 SUB)
Łukasz Chlewicki (14-7-1, 5 KO, 1 SUB) - Norman Parke (23-6-1, 4 KO, 12 SUB)
Michał Michalski (6-2, 2 KO, 1 SUB) - David Zawada (15-3, 11 KO, 2 SUB)
Kamil Selwa (10-6, 2 KO, 4 SUB) - Antun Racic (20-8-1, 13 SUB)
Maciej Kazieczko (3-1, 2 KO) - Maciej Kaliciński (3-0, 3 KO)

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie