LSK: Tie-break w Muszynie

W meczu 23. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka Muszyna przegrał z BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2:3. Obie ekipy nie potrafiły na przestrzeni meczu utrzymać równej gry, a w tie-breaku górą były przyjezdne.

Pierwszy set długo miał wyrównany przebieg, a wynik oscylował wokół remisu (10:10, 18:18). Kluczowa dla losów tej partii okazała się seria trzech wygranych piłek od stanu 20:20. Skuteczny atak Dominiki Sobolskiej, as serwisowy Marleny Pleśnierowicz i blok Sobolskiej dały przyjezdnym przewagę (20:23). Siatkarki BKS tej zaliczki nie zmarnowały. Dwa ataki Sobolskiej przyniosły decydujące punkty (22:25).

W drugiej partii szybko przewagę uzyskały gospodynie (7:2, 12:5, 16:12), dzięki skutecznej grze Moniki Bociek i Mai Savić. W końcówce przyjezdne goniły wynik, kilka skutecznych ataków zaprezentowała Emilia Mucha i straty zmalały do punktu (19:18). Końcówka należała jednak do Mineralnych, a dwa decydujące punkty wywalczyła Bociek (25:21).

Początek trzeciego seta to dominacja ekipy BKS i punktowe zagrywki Aleksandry Jagieło (2:8). Później gospodynie nie radziły sobie z zagrywkami Pleśnierowicz i dystans wzrósł do dziesięciu oczek (4:14). Przyjezdne zaczęły popełniać błędy, zaliczka trochę zmalała (10:15, 15:19), gospodynie nie były już jednak w stanie odrobić strat, a atak Sobolskiej zakończył seta (20:25).

Czwarty set miał jednostronne oblicze i przebiegał pod znakiem dominacji gospodyń (7:3, 11:5). Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego punktowały seriami, pewnie wygrywając 25:15, co oznaczało, że zwycięzcę tej konfrontacji wyłoni tie-break. W nim, przy zmianie stron przewagę miały siatkarki BKS, które w dalszej części seta nie roztrwoniły tej zaliczki. Skuteczny atak Muchy przyniósł piłkę setową, a blok w kolejnej akcji zakończył spotkanie (10:15). MVP: Dominika Sobolska.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2:3 (22:25, 25:21, 20:25, 25:15, 10:15)

Polski Cukier Muszynianka: Monika Bociek, Maria Karakaszewa, Danica Radenkovic, Maja Savic, Małgorzata Śmieszek, Aleksandra Wójcik – Dorota Medyńska (libero) oraz Roksana Brzóska, Małgorzata Lis.
BKS Profi Credit: Emilia Mucha, Dominika Sobolska, Olivia Różański, Nia Grant, Marlena Pleśnierowicz, Aleksandra Jagieło – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Kornelia Moskwa, Julia Nowicka, Gina Mancuso, Aneta Wilczek (libero), Martyna Świrad.

Wyniki pozostałych meczów 23. kolejki LSK:

2018-03-24: Poli Budowlani Toruń – Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (25:23, 25:20, 16:25, 18:25, 15:17)
2018-03-24: Trefl Proxima Kraków – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:22, 25:21, 25:14)
2018-03-24: Enea PTPS Piła – Legionovia Legionowo 3:0 (25:19, 25:11, 26:24)
2018-03-25: Chemik Police – Impel Wrocław 3:0 (25:19, 25:19, 25:11)
2018-03-26: Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 13:25, 19:25)
2018-03-31: ŁKS Commercecon Łódź  MKS Dąbrowa Górnicza (16.00).