Ronaldo ujawnił tajemnicę z mistrzostw świata

Piłka nożna
Ronaldo ujawnił tajemnicę z mistrzostw świata
fot. PAP

Mistrzostwa Świata w Korei Południowej i Japonii w 2002 roku były pełne niespodzianek. Turcy doszli do półfinału, Francuzi oraz Argentyńczycy odpadli już na etapie fazy grupowej, natomiast reprezentacja Korei Południowej wygrała z Włochami 2:1. Największym zaskoczeniem była jednak fryzura Brazylijczyka Ronaldo.

"El Fenomeno" strzelił na mistrzostwach świata w Korei i Japonii osiem goli, a aż dwa trafienia zaliczył w finałowym meczu przeciwko Niemcom. Jednakże Ronaldo nie zapisał się w pamięci wszystkich tylko dzięki bramkom. Brazylijczyk przygotował na turniej specjalną fryzurę, o której mówił każdy. Jak się okazało ta stylizacja nie była przypadkiem.

Napastnik przyznał się, że tym zabiegiem chciał odciągnąć uwagę mediów od kontuzji kolana. - Wszyscy mówili tylko o moim urazie. Zdecydowałem się, że muszę coś z tym zrobić i ściąłem włosy pozostawiając "grzywkę" na czubku głowy. Przyszedłem na trening i każdy widział tylko moją brzydką fryzurę - przyznał Ronaldo.

Jak się okazało ta decyzja przyniosła efekty - nikt już nie pamiętał o tym, że Brazylijczyk borykał się z urazem, a całą uwagę przyciągały jego włosy. - Wszyscy mówili o mojej fryzurze, dzięki temu byłem spokojniejszy i mogłem w pełni skupić się na treningach. Nie wyglądało to dobrze, ale w pełni spełniło swoją rolę - stwierdził napastnik.

Brazylijczycy nie wygrali mistrzostw świata od pamiętnego turnieju w Korei i Japonii. Od tamtego czasu minęło już 16 lat, pomimo to "Canarinhos" zawsze pozostają w gronie faworytów do wygrania tego trofeum. - Mam nadzieję, że Brazylia wygra. W naszej drużynie wprowadzono wiele zmian, a z nowym trenerem gramy jeszcze lepiej. Jednak nie można zapominać o Niemcach, Hiszpanach i Francuzach, którzy są zawsze mocni - dodał 42-latek.

en, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze