Polsat Boxing Night: Spięcie Chudeckiego i Wrzesińskiego w programie Puncher Extra Time!

Sporty walki

Prowadzący program Artur Łukaszewski zapowiedział prawdziwą petardę na rozpoczęcie gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty, bowiem zarówno Michał Chudecki, jak i Damian Wrzesiński walczą niezwykle widowiskowo. "Chcemy rozpocząć galę mocnym uderzeniem, a walka ma zostać nazwana Bitwą o Poznań" - przyznał wracający do Polski po dwóch latach w Stanach Zjednoczonych Chudecki. Będzie to zemsta pełną gębą; za czasów amatorskich pięściarze mierzyli się ze sobą trzykrotnie i mają rachunki do wyrównania.

Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO) i Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) mają rachunki do wyrównania. Obaj pięściarze trenowali w jednym klubie przed sześcioma laty - jaka jest relacja między nimi?

"Było jak było. Trzy razy walczyliśmy ze sobą za czasów amatorskich. Nasza ostatnia walka miała miejsce w Poznaniu, w półfinale Pucharu Polski - uważam, że ją wygrałem, zaś sędziowie orzekli inaczej. Obaj boksujemy teraz zawodowo - Michał sparował z najlepszymi na świecie i jest to dla mnie wielki motywator" - przyznał Wrzesiński.

Chudecki w Stanach Zjednoczonych sparował z wielkimi osobowościami, jak Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) czy Jorge Linares (44-3, 27 KO) w mekce boksu i miał kogo podpatrywać. "Mogę pozazdrościć mu przygody w Ameryce, na pewno każdy chciałby być na jego miejscu, ale mnie to jakoś nie interesuje. Ja robię swoje i skupiam się na ciężkiej pracy. Tym bardziej mam motywację pokonać Michała" - odpowiedział prowokacyjnie Wrzesiński.

"Mogę trochę wrócić do przeszłości - sześć lat temu walczyliśmy w półfinałach Nie mówię, że wygrałem walkę jakoś zdecydowanie, bo też ciężko w takim stylu wygrać z jedną ręką. Tę złamałem już w pierwszej rundzie, a resztę pojedynku musiałem sobie radzić osłabiony. Po drugie: z mistrzem trzeba wygrać przekonująco…" - w tym momencie do dyskusji wkroczył zniecierpliwiony Wrzesiński, a panowie posprzeczali się i zapowiedzieli rozwiązanie sporu 21 kwietnia w ringu.

Prowadzący zapytał zawodników o faworyta walki? "Jestem faworytem, stawiajcie na mnie" - wystrzelił Chudecki. "Tu nie chodzi o rolę faworyta" - zakończył enigmatycznie Wrzesiński.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!
 
O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":
 
W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.
 
Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.
 
Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
 
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
 
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)
 
o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
 
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)
 
Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze