ATP w Miami: Isner i Del Potro zmierzą się w półfinale

Amerykanin John Isner został pierwszym półfinalistą turnieju tenisowego ATP Masters 1000 w Miami. W ćwierćfinale pokonał Koreańczyka Hyeona Chunga 6:1, 6:4. W drugim ćwierćfinale po niezwykle zaciętym meczu minimalnie lepszy od Milosa Raonicia okazał się Juan Martin del Potro i to on będzie rywalem Isnera w półfinale amerykańskiego turnieju. Transmisje turnieju ATP w Miami na sportowych antenach Polsatu.

Niespełna 33-letni reprezentant gospodarzy, który w poprzedniej rundzie uporał się z Chorwatem Marinem Cilicem (nr 2.), po raz drugi awansował do czołowej czwórki tej imprezy, poprzednio w 2015 roku. Z 11 lat młodszym półfinalistą tegorocznego Australian Open zmierzył się po raz czwarty i odniósł trzecie zwycięstwo.

Kolejnego przeciwnika Isnera wyłonił nocny pojedynek Juana Martina del Potro (5) z Milosem Raonicem (20). W trzech setach, po wyrównanym boju, lepszy okazał się Argentyńczyk, który w pierwszym secie (5:7) musiał uznać wyższość Raonicia. Kolejne dwie partie padły już jego łupem (7:6, 7:6).

Z imprezy Miami Open odpadli już trzej najwyżej rozstawieni gracze, oprócz Cilica, również prowadzący w światowym rankingu do najbliższego poniedziałku Szwajcar Roger Federer oraz rozstawiony z "trójką" Bułgar Grigor Dimitrow. Najwyżej notowanym zawodnikiem, który pozostał w rywalizacji, jest Niemiec Alexander Zverev (nr 4.).