Znamy nowego trenera kadry B polskich skoczków narciarskich!

Zimowe
Znamy nowego trenera kadry B polskich skoczków narciarskich!
fot. PAP

Maciej Maciusiak zostanie trenerem kadry B skoków narciarskich - poinformował w czwartek Polski Związek Narciarski. W poprzednim sezonie 36-letni szkoleniowiec prowadził kadrę juniorów. Na stanowisku zastąpi Czecha Radka Żidka.

Wyniki kadry B od dłuższego czasu są rysą na wizerunku polskich skoków narciarskich. Przed sezonem 2017/18 w roli trenera zaplecza Roberta Mateję zastąpił Żidek. Oczekiwano, że Czech wprowadzi więcej dyscypliny, ale konkretnych efektów jego praca nie przyniosła. Doszło nawet do sytuacji, że podczas styczniowego Pucharu Świata w Zakopanem Polska wystawiła o jednego zawodnika mniej niż miała prawo, bo po prostu nie było kogo.

Zawodnicy z kadry B spisywali się tak słabo, że lepsi od nich okazywali się nawet juniorzy prowadzeni przez Maciusiaka. Najlepszym z nich był Tomasz Pilch. 17-letni siostrzeniec Adama Małysza odniósł dwa zwycięstwa w Pucharze Kontynentalnym, a raz był drugi. Zajął także czwarte miejsce w mistrzostwach świata juniorów.

Teraz juniorów prowadził będzie jeden z dotychczasowych asystentów Maciusiaka - Wojciech Topór. Ostatecznie obie zmiany mają zostać zatwierdzone 17 kwietnia podczas posiedzenia zarządu PZN.

W czwartek oficjalnie roczne przedłużenie umowy podpisał trenujący kadrę A Austriak Stefan Horngacher. To właśnie on i pełniący funkcję dyrektora-koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej Małysz wnioskowali o powierzenie kadry B Maciusiakowi, a juniorów Toporowi.

en, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie