Play-offy PlusLigi bez Asseco Resovii?

Siatkówka

Walka o miejsce w czołowej szóstce PlusLigi wkroczyła w decydującą fazę. W dwóch ostatnich kolejkach siatkarze ONICO Warszawa, Jastrzębskiego Węgla, Indykpolu AZS Olsztyn oraz Asseco Resovii będą walczyły o czołową szóstkę. W najgorszej sytuacji jest obecnie drużyna z Podkarpacia.

Czwarta w tabeli PlusLigi ekipa ONICO Warszawa ma 54 punkty, piąty Jastrzębski Węgiel – 53, szósty Indykpol AZS Olsztyn – 52, a siódma Asseco Resovia – 51. Jednej z tych drużyn zabraknie w czołowej szóstce, która powalczy o medale mistrzostw Polski.

 

Najgorzej wygląda obecnie sytuacja zespołu z Podkarpacia. Forma podopiecznych Andrzeja Kowala mocno faluje w ostatnich meczach, a punkt straty do szóstego miejsca sprawia, że nie wszystko w tej walce zależy od siatkarzy Asseco Resovii. Nawet komplet punktów w dwóch ostatnich meczach z MKS Będzin i Espadonem Szczecin może nie dać im miejsca w czołowej szóstce, jeśli wyniki pozostałych drużyn nie ułożą się po myśli rzeszowian.

 

– Rzeszów ma jeden z najsłabszych zespołów od wielu lat. Moim zdaniem, nie ma balansu między atakującymi. Trudno mi powiedzieć, kto z dwójki Jochen Schoeps i Jakub Jarosz miał lepsze momenty w tym sezonie. Mam nadzieję, że w dwóch ostatnich spotkaniach zobaczymy kawał dobrej siatkówki, bo zarówno Aleksander Śliwka, jak i Thibault Rossard oraz młody rozgrywający Michał Kędzierski to są ludzie, którzy mają potencjał do tego, by gwarantować wysoki poziom sportowy –  powiedział w magazynie #7strefa Łukasz Kadziewicz.

 

Dyskusja gości magazynu #7strefa o szansach Asseco Resovii w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie