Borek: Pomyliłem się co do taktyki Nawałki

Piłka nożna

Reprezentacja Polski w dwóch marcowych meczach towarzyskich z Nigerią (0:1) i Koreą Południową (3:2) zagrała w ustawieniu z trójką stoperów i dwójką wahadłowych. Nasi eksperci w studiu Cafe Futbol zastanawiali się, czy tak zagramy również na mistrzostwach świata w Rosji?

Mecze z Nigerią i Koreą Południową były odpowiednio trzecim i czwartym testem tej formacji. Po eliminacjach mundialu, Adam Nawałka konsekwentnie stawia na ustawienie trójką stoperów. Wiele osób może być tym zaskoczonych.

 

– Ja się pomyliłem. Byłem przekonany, że Nawałka zagra jeden mecz w ustawieniu z trzema stoperami, a w drugim wróci do ustawienia czwórką. Gdyby każdy piłkarz był tak świadomy taktycznie jak Łukasz Piszczek, czy Robert Lewandowski, to nie ma problemu, żeby grać co 30 minut w innym ustawieniu – przyznał Mateusz Borek.

 

– Nawałka się zastanawiał czy nie wrócić, ale nie zrobił tego, bo brakuje mu jednostek treningowych. Jak wypracowałeś ten wariant, to tylko podmieniasz wykonawców. Po meczach towarzyskich przed mundialem selekcjoner będzie miał dużo czasu na trening. Mnie interesuje to jak zagramy z Senegalem – powiedział Roman Kołtoń.

 

Cała dyskusja do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie