Mistrz Czech zainteresowany reprezentantem Polski i gwiazdą Ekstraklasy

Piłka nożna
Mistrz Czech zainteresowany reprezentantem Polski i gwiazdą Ekstraklasy
fot. Cyfrasport
Przemysław Frankowski (w środku) w towarzystwie Pawła Jaroszyńskiego i Michała Pazdana.

Jak poinformował "Przegląd Sportowy" Slavia Praga obserwowała w poniedziałkowym meczu świeżo upieczonego reprezentanta Polski i gwiazdę Lotto Ekstraklasy. Władze Slavii są zainteresowane sprowadzeniem do stolicy Czech skrzydłowego Jagiellonii Białystok - Przemysława Frankowskiego.

Wysłannik czeskiego klubu w osobie Jiriego Bileka, który pełni funkcję dyrektora sportowego, wybrał się na mecz Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok (1:0) w celu obejrzenia w akcji "Franka". Wicelider ligi naszych południowych sąsiadów, szuka gracza o charakterystyce blisko 23-letniego skrzydłowego lidera Lotto Ekstraklasy. Wychowanek Lechii Gdańsk ma być wnikliwie obserwowany przez Slavię do końca sezonu. Wtedy stołeczny klub uzna, czy warto jest złożyć ofertę za reprezentanta Biało-Czerwonych.

 

Frankowski, który debiut w drużynie narodowej zaliczył w niedawnym spotkaniu z Nigerią (0:1) znalazł się na celowniku również innych europejskich klubów. Młody skrzydłowy jest m.in. monitorowany przez ekipę z Ligue 1 - SM Caen oraz przede wszystkim przez czołowy zespół Bundesligi - Borussię Dortmund. Jednak sam zawodnik zapewnia, że do końca sezonu koncentruje się na rywalizacji o mistrzostwo Polski oraz na walce o miejsce w kadrze Adama Nawałki. Gwiazda "Jagi" ma spore szanse na wyjazd z drużyną narodową do Rosji na mundial.

 

Gracz, który charakteryzuje się znakomitą szybkością oraz dryblingiem w tym sezonie ligowym rozegrał 22 mecze ligowe. Strzelił w nich 4 gole oraz zanotował tyle samo asyst.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze