Korona Handball ma nowego trenera

Piłka ręczna
Korona Handball ma nowego trenera
fot. Cyfrasport

Paweł Tetelewski będzie w przyszłym sezonie trenerem występujących obecnie w ekstraklasie piłkarek ręcznych Korony Handball. Były szkoleniowiec Vistalu Gdynia zwiąże się z kieleckim klubem dwuletnim kontraktem – poinformował wiceprezes Krzysztof Demko.

Tetelewski zastąpi na stanowisku szkoleniowca Tomasza Popowicza, który wprowadził drużynę do ekstraklasy.

- Trener Popowicz pracował u nas przez cztery lata. Ten czas oceniam bardzo pozytywnie. Jesteśmy mu wdzięczni, że z mało znaczącego zespołu stworzył drużynę, która czyni systematyczne postępy - powiedział Demko.

43-letni Tetelewski obecnie jest koordynatorem grup młodzieżowych i trenerem drużyny rezerw męskiego PGE VIVE Kielce. Wcześniej przez trzy sezony był szkoleniowcem szczypiornistek Vistalu Gdynia, z którym zdobył mistrzostwo Polski. W sezonie 2012/13 prowadził KSS Kielce. Z klubem ze stolicy regionu świętokrzyskiego zajął siódme miejsce w ekstraklasie i dotarł do ćwierćfinału Challenge Cup.

- Z Pawłem Tetelewskim rozmawialiśmy już po naszym awansie i zaproponowaliśmy mu posadę trenera. Był już po słowie z Vistalem i niestety musiał nam odmówić. Teraz rozmowy z tak utytułowanym trenerem zakończyły się sukcesem i jestem bardzo szczęśliwy, że przyjął naszą propozycję – dodał prezes Korony.

Po 24 kolejkach ekstraklasy kielczanki okupują ostatnie miejsce w tabeli. Po zakończeniu sezonu dwa najsłabsze zespoły zagrają w turnieju barażowym o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do zajmującego 10. lokatę KPR Jelenia Góra drużyna z Kielc traci cztery punkty.

- W tym sezonie przed zespołem jeszcze osiem bardzo ważnych spotkań. Naszym celem jest unikniecie baraży i jestem przekonany, że nam się to uda. Nawet nie dopuszczam myśli, aby Korona spadła - podsumował Demko.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze