Pindera analizuje walkę Masternak - Kalenga 2. "Wielka ranga"

Sporty walki

Mateusz Masternak podczas gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty już 21 kwietnia w Częstochowie po raz drugi zmierzy się z Yourim Kalengą. Stawką pojedynku będzie pas Mistrza Europy WBO. - Najważniejsza będzie wygrana, bo daje tytuł. Masternak może tego dokonać, ale musi być uważny i dokładnie przeanalizować pierwszy pojedynek - mówi Janusz Pindera.

Dla obu pięściarzy występ na Polsat Boxing Night: Noc Zemsty może okazać się przepustką do pierwszego miejsca w rankingu organizacji WBO, a w konsekwencji zapewnić pojedynek o tytuł mistrza świata.

 

- Patrząc na aktualną sytuacje w boksie zawodowym to rewanżowa walka Masternaka z Kalengą ma wielkie znacznie sportowe. Zwycięstwo jest najważniejsze, bo zapewnia pas mistrzowski WBO European - zaznacza Pindera.

 

O pierwszym pojedynku, do którego doszło w 2014 roku w Monte Carlo, polski pięściarz z pewnością chciałby jak najszybciej zapomnieć. Masternak zdecydowanie zawalczył poniżej oczekiwań i przegrał na kartach punktowych dwóch sędziów. W drugiej konfrontacji na takie błędy polski pięściarz już nie może sobie pozwolić.

 

- Trzeba sobie dokładnie obejrzeć pierwszą walkę Masternaka z Kalengą, aby dostrzec jakie błędy popełniał Mateusz i dlaczego ta szansa została wypuszczona z rąk. Kalenga też popełnia błędy, ale również potrafi wyciągać wnioski ze swojej postawy - analizuje.

 

Kongijczyk nie jest pięściarzem finezyjnym i swoim stylem na kolana na pewno nie powala, ale potrafi sprawić sporo kłopotów najlepszym pięściarzom na świecie.

 

- Kalenga w ringowej wojnie z Yunierem Dorticosem pokazał kilka momentów, z których Mateusz w starciu z nim będzie musiał skorzystać. Na pierwszy rzut oka rzucały się ciosy podbródkowe, którymi szkoleniowo został "rozmontowany" Kalenga. Musimy jednak zwrócić uwagę na przewagę zasięgu Dorticosa - dodaje ekspert.

 

Jakie są w takim razie słabe punkty rywala Masternaka?

 

- Wydaje się, że Kalenga to pięściarz walczący bardzo siłowo i topornie. Nisko ustawiona pozycja, mocny cios z prawej ręki i dokłada jeszcze lewą rękę. Często te ciosy nie powinny dochodzić do szczęki, ale w jakiś sposób dochodzą do celu. Oddanie mu inicjatywy nie będzie dobrym pomysłem - ocenia Pindera.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

 

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

 

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

 

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

 

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":

 

Walka wieczoru:

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)

 

o Mistrzostwo Europy WBO:

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

 

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

 

o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)

 

Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

 

o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

 

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie