Damian Janikowski już 14 kwietnia zmierzy się z Yannickiem Bahatim na gali KSW 43 we Wrocławiu. Polski medalista olimpijski ma na swoim koncie dopiero dwa zawodowe pojedynki, a przyjdzie mu zmierzyć się z mistrzem dwóch dużych organizacji MMA - BAMMA oraz EFC. Janikowski przed kolejnym pojedynkiem zachowuje jednak dużo spokoju.

- Na tym etapie kariery jeszcze nie szykuje się pod konkretnego przeciwnika. Staram się rozwijać wszystkie płaszczyzny i być wszechstronnym zawodnikiem. Jestem zdrowy, jestem zadowolony i jestem na dobrej, aby dać świetną walkę - mówi Janikowski.

Bahati zdecydowanie będzie najgroźniejszym przeciwnikiem, z którym przyjdzie się mierzyć Polakowi. Janikowski jednak spodziewał się takiego obrotu sprawy.

- Dostaje coraz lepszych zawodników, ale tego się spodziewałem. Od medalisty olimpijskiego organizacja KSW musi wymagać coraz więcej i naprawdę wysokiego poziomu sportowego. Poprzeczka będzie podnoszona wyżej i wyżej, a ja postaram się sprostać tym oczekiwaniom - dodaje były zapaśnik.

Z postawy swojego podopiecznego jest zadowolony także główny szkoleniowiec Robert Jocz. Trener Berkut WCA Fight Team docenia mocne strony Janikowskiego, który pozwalą mu osiągnąć sukces w MMA.

- Jedne rzeczy łapie szybciej, a inne przyjmuje nieco dłużej. Natomiast jest bardzo silny, jest dynamiczny, ma kapitalną wytrzymałość. To są jego atuty i tym nadrabia - mówi główny szkoleniowiec polskiego medalisty Robert Jocz.

Cała rozmowa z Damianem Janikowskim i wywiad z trenerem Robertem Joczem już niebawem na Polsatsport.pl.

Transmisja gali KSW 43 w sobotę 14 kwietnia od godziny 19:00 w Polsacie Sport Fight i od godziny 20:00 w Polsacie Sport!

Bilety na galę KSW 43 dostępne na ebilet.pl.