Polski skoczek zakończył karierę w wieku... 27 lat

Zimowe
Polski skoczek zakończył karierę w wieku... 27 lat
fot. Cyfrasport

Tego nikt się nie spodziewał! Polski skoczek w wieku zaledwie 27 lat postanowił nieoczekiwanie zakończyć karierę sportową, czym z pewnością zaskoczył wszystkich kibiców. Krzysztof Miętus, bo o nim jest mowa, nie rozstaje się jednak ze skokami narciarskimi. Będzie pracował jako trener.

Miętus w poprzednim sezonie trenował z kadrą B. Przyszedł jednak czas na nowy etap w jego życiu. Od kwietnia będzie drugim trenerem w Klubie Sportowym Eve-nement Zakopane.

 

- Skoki narciarskie to całe moje życie. Nie wyobrażam sobie, abym mógł ot tak o nich zapomnieć i robić coś innego. Bardzo się cieszę, że dostałem szansę sprawdzenia się w innej roli - powiedział Miętus w rozmowie z serwisem skijumping.pl.

 

Miętus zadebiutował w Pucharze Świata 12 stycznia 2008 roku w Val di Fiemme. Pierwsze punkty wywalczył 16 stycznia 2009 roku w Zakopanem, zajmując 22 miejsce. Jego najlepszy wynikiem w konkursach indywidualnych było 11. miejsce w Klingenthal w lutym 2013 roku. W drużynie dwa razy stawał na podium Pucharu Świata. Brał udział w igrzyskach olimpijskich w Vancouver.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie