Kolejna wpadka Chelsea

Piłkarze Chelsea Londyn tylko zremisowali na własnym stadionie z West Ham United 1:1 w meczu 33. kolejki Premier League. Wciąż jeszcze aktualni mistrzowie mają już tylko teoretyczne szanse na zajęcie czwartego miejsca dającego prawo gry w Lidze Mistrzów.

Z ostatnich ośmiu ligowych meczów Chelsea wygrała zaledwie dwa. Wydawało się, że derbowy pojedynek z broniącymi się przed spadkiem "Młotami" będzie dobrą okazją do przełamania.

"The Blues" mieli przewagę, a w 36. minucie udokumentowali ją zdobyciem bramki. Na listę strzelców wpisał się Cesar Azpilicueta. Gospodarze dalej atakowali, ale niespodziewanie West Ham wyrównał. W 73. minucie z gola cieszył się Javier Hernandez.

Chelsea w tabeli jest piąta i ma już dziesięć punktów straty do czwartego Tottenhamu Hotspur. Obie drużyny rozegrają jeszcze po sześć spotkań. West Ham natomiast na sześć punktów oddalił się od strefy spadkowej.

Chelsea FC - West Ham United 1:1 (1:0)

Bramki: Cesar Azpilicueta 36 - Javir Hernandez 73