Drużyna Leśnodorskiego powalczy o nagrody z puli 100 tysięcy dolarów

E-sport
Drużyna Leśnodorskiego powalczy o nagrody z puli 100 tysięcy dolarów
fot. PAP

Należąca do Bogusława Leśnodorskiego drużyna AGO Esports awansowała na turniej DreamHack Open Tours 2018, w którym pula nagród wynosi 100 tysięcy dolarów. Polscy gracze Counter-Strike: Global Offensive są drugą drużyną, która powalczy na majowych zawodach.

Gracze AGO Esports nie mieli większych problemów z awansem na turniej. W kwalifikacjach, które odbyły się 8 kwietnia, rywalizowało osiem zespołów. Paradoksalnie najcięższy dla Polaków okazał się pierwszy mecz, w którym do pokonania bułgarskiego MK potrzebowali dogrywki. W półfinale natomiast gładko rozprawili się z rosyjską drużyną Quantum Bellator Fire, a w finale z Imperial, który z początku przegrywali, potrafili się ostatecznie pozbierać i dać popis świetnej gry. Kwalifikacja do turnieju stała się faktem.

Podczas DreamHack Open 2018, który w dniach 19-21 maja odbędzie się we francuskim Tours, do walki stanie osiem drużyn. Jak dotąd, oprócz AGO Esports, awans wywalczył tylko amerykański Torqued. Kolejnych uczestników poznamy w najbliższych tygodniach. Warto dodać, że pula nagród na DOT 2018 wyniesie 100 tys. dolarów.

ba, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze