Liga Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poznała rywala w półfinale

Cucine Lube Civitanova wygrało po niezwykle emocjonującym tie-breaku z Trentino Diatec we włoskich derbach rozgrywanych w ramach II rundy fazy play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów i awansowało do turnieju finałowego w Kazaniu. Rywalem włoskiego klubu będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

To zdecydowanie był najciekawszy z trzech pojedynków, których stawką był awans do turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Mistrzów. Do walki o miejsce w najlepszej czwórce Europy stanęły dwie włoskie potęgi - Trentino Diatec i Cucine Lube Civitanova. W pierwszym meczu to klubowi wicemistrzowie świata okazali się lepsi i zwyciężyli 3:1. W rewanżu potrzebowali więc zaledwie dwóch wygranych setów.

Już pierwsza partia dostarczyła kibicom wiele emocji. Cucine Lube cały czas było na prowadzeniu, lecz krajowi rywale regularnie odrabiali straty. W pewnym momencie złapali nawet bezpośredni kontakt punktowy (17:18), ale nie potrafili tego wykorzystać i w końcówce oddali inicjatywę gościom.

Podrażnieni porażką gracze Trentino rozpoczęli kolejnego seta od mocnego akcentu. Fragment ich dobrej gry przerwał trener Lube Giampaolo Medei i było to skuteczne zagranie z jego strony. Chwilę później jego zespół osiągnął przewagę i to nie byle jaką (13:8). Konsekwentna gra i niewielka ilość błędów pozwoliły siatkarzom Lube już po drugiej partii cieszyć się z awansu na turniej finałowy.

Po przerwie trener gości desygnował do gry kilku graczy rezerwowych. Od razu udowodnili swoją wartość blokując atakującego Trentino, Lucę Vettoriego. Ustawienie to nie sprawdziło się jednak na pełnym dystansie. Lube wyraźnie obniżyło loty i pozwoliło rywalom doprowadzić do wyrównania 2:2. Drużyna z Civitanovej zdołała jednak wrócić do gry i po niezwykle emocjonującym tie-breaku zapisać na swoim koncie zwycięstwo.

Cucine Lube w turnieju finałowym Ligi Mistrzów będzie rywalem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Zostanie on rozegrany w Kazaniu w dniach 12-13 maja. Transmisje meczów na sportowych antenach Polsatu.

Trentino Diatec - Cucine Lube Civitanova (19:25, 21:25, 25:20, 27:25, 15:17)