Ramos złamał przepisy UEFA? Grozi mu kolejne zawiesznie

Piłka nożna
Ramos złamał przepisy UEFA? Grozi mu kolejne zawiesznie
fot. PAP

Sergio Ramos nie mógł wystąpić w rewanżowym meczu z Juventusem z powodu nadmiaru żółtych kartek. Hiszpan musiał oglądać mecz z trybun, jednak dał się ponieść emocjom i zszedł do tunelu łączącego murawę z szatniami. Grozi mu za to kolejne zawieszenie.

Kamery co jakiś czas pokazywały Ramosa, który musiał oglądać poczynania kolegów z trybun, gdyż przekroczył limit żółtych kartek. Na początku siedział on w loży, jednak kiedy sytuacja na boisku zaogniła się, reprezentant Hiszpanii pojawił się w tunelu prowadzącym do szatni. Przepisy UEFA mówią o tym, że zawodnicy pauzujący w danym meczu za czerwoną kartkę lub nadmiar żółtych mogą przebywać wyłącznie na trybunach. Zawieszony gracz nie ma prawa znajdować się w żadnym momencie na poziomie boiska.

W rozgrywach Ligi Mistrzów delegat UEFA spotyka się z przedstawicielami klubów i rozmawia z nimi o pewnych sytuacjach, które wydarzyły się w trakcie meczu. Następnie sporządza w ciągu 24-48 godzin po meczu raport, który zawiera informacje oraz spostrzerzenia. Taki dokument jest przesyłany do federacji, która na jego podstawie może wszcząć postępowanie.

Przedstawiciele "Królewskich" na spotkaniu z delegatem przy sprawie Ramosa podkreślili, że 32-latek nie znalazł się na poziomie murawy - obrońca zszedł do tunelu i stał na schodach poniżej boiska. "Los Blancos" uważają, że ich zawodnik nie złamał przepisów, dlatego też nie ma żadnych podstaw do jego kolejnego zawieszenia.

en, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie