Eksperymentalna Barcelona zatrzymana w Vigo

Celta Vigo zremisowała na własnym stadionie z Barceloną 2:2 w 33. kolejce La Liga. "Duma Katalonii" pierwszy raz od szesnastu lat zagrała jedenastką bez żadnego wychowanka.

Barcelona ostatni raz zagrała mecz bez wychowanka w składzie 6 kwietnia 2002 roku. Wtedy to pokonała Athletic Bilbao 2:0. We wtorek, po szesnastu latach od tamtego wydarzenia "Duma Katalonii" znowu wyszła jedenastką bez żadnego piłkarza, który zaczynał przygodę z piłką w klubie z Camp Nou.

Ernesto Valverde miał duży problem zwłaszcza w środku pola, gdyż z powodu kontuzji nie mogli grać Andres Iniesta, Sergio Busquets oraz Ivan Rakitic. Na ławce usiedli natomiast Lionel Messi oraz Luis Suarez. Eksperymentalna drużyna Barcelony pierwszą bramkę zdobyła w 36. minucie, kiedy to z podania Paco Alcacera skorzystał Osmane Dembele. Tuż przed przerwą wyrównał jednak Jonny.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Messi oraz Sergi Roberto, a Barca znowu wyszła na prowadzenie. Dla tego drugiego mecz zakończył się jednak już po 11 minutach. Hiszpan dostał czerwoną kartkę za przytrzymywanie, wychodzącego na czystą pozycję Jonny'ego.

Celta atakowała i przyniosło to efekt w 82. minucie. Do remisu doprowadził Iago Aspas. Barcelona ma dwanaście punktów przewagi nad drugim Atletico, ale klub z Madrytu rozegrał mecz mniej.

Celta - Barcelona 2:2 (1:1)

Bramki: Jonny 45, Aspas 82 - Dembele 36, Paco 64

Celta: Alvarez - Wass, Roncaglia, Gomez Sola, Jonny - Mendez (Boye 85'), Jozabed (Radoja 73'), Lobotka, Sisto (Mor 79') - Gonzalez, Aspas

Barcelona: ter Stegen - Semedo, Mina, Vermaelen, Digne - Gomes (Roberto 60'), D. Suarez, Paulinho - Dembele (Vidal 78'), Paco, Coutinho (Messi 60')

Żółte kartki: Aspas, Wass, Jonny

Czerwona kartka: Roberto