Polsat Boxing Night: Zmiana w karcie walk! Jonak z nowym rywalem

Na ostatniej prostej przed galą Polsat Boxing Night: Noc Zemsty mamy zmianę w karcie walk! Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) ostatecznie nie zmierzy się z Lukasem Ndafolumą, tylko Argentyńczykiem Marcosem Jesusem Cornejo (19-1, 18 KO).

Reprezentant Namibii nie otrzymał wizy, która umożliwiłaby mu przylot do Polski. Jego zachowania nie można jednak zaliczyć do profesjonalnych, gdyż zawodnik do ostatniej chwili przekonywał organizatorów, że wizę otrzyma, a na koniec pozostawiły ich bez żadnego wyjaśnienia. Na szczęście MB Promotions bardzo szybko znalazło jego następcę. Padło na mocno bijącego "El Indio". Tym Indianinem, czyli reprezentującym Argentynę zawodnikiem, jest Marcos Jesus Cornejo. Do tej pory stoczył 20 walk w zawodowej karierze, wygrał 19 z nich, z czego aż 18 przez nokaut! Po raz ostatni był widziany w ringu w listopadzie zeszłego roku, kiedy w pierwszej rundzie znokautował Davida Urkizę.

Cornejo to bardzo wszechstronny sportowiec, gdyż ma też na koncie 10 walk w MMA! Co ciekawe, dwie z nich wygrał przez poddanie, a ogólnie może pochwalić się dobrym rekordem dziewięciu wygranych i jednej porażki. Jeśli chodzi o karierę bokserską, to wszystkie pojedynki toczył w Ameryce Południowej (głównie w swoim kraju).

O powrocie Damiana Jonaka spekulowało się od wielu miesięcy. Pięściarz z Tarnowskich Gór zatęsknił za zawodowym ringiem i postanowił wrócić do sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. W swojej dotychczasowej karierze stoczył aż 40 zawodowych pojedynków i cały czas pozostaje pięściarzem niepokonanym! Po raz ostatni w ringu zameldował się w maju 2015 roku, kiedy w Inowrocławiu pokonał na punkty Ayouba Nefziego.

Bilety na galę Polsat Boxing Night: Noc Zemsty dostępne na ebilet.pl!

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

 

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

 

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

 

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

 

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":

 

Walka wieczoru:

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)

 

o Mistrzostwo Europy WBO:

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

 

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Marcos Jesus Cornejo (19-1, 18 KO)

 

o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)

Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Tim Cronin (11-1-1, 2 KO)

 

o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: Noc Zemsty dostępne na ebilet.pl!

PPV (KLIK)
Zobacz także:
Podziel się:
Skomentuj:
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij