Polsat Boxing Night: Zaskakująca waga Abella przed walką z Adamkiem?

Sporty walki

Gala Polsat Boxing Night: Noc Zemsty w Częstochowie zbliża się wielkimi krokami. Rywal Tomasza Adamka (52-5, 30 KO) w walce wieczoru, Joey Abell (34-9, 32 KO) jest świetnie przygotowany do tego pojedynku. Świadczy o tym choćby jego przygotowanie fizyczne. Amerykanin przed wrześniową walką z Krzysztofem Zimnochem ważył 120 kilogramów. Teraz gigant z Minnesoty na wagę wnosi sporo mniej, bo 114 kg.

Jak pisze na Polsatsport.pl Janusz Pindera, "Minnesota Ice" jest wręcz doskonale przygotowany do starcia na PBN. "Blisko 37-letni Joey Abell będzie dobrze przygotowany, miał na to sporo czasu. Do tego jest bardzo silnym, wręcz atletycznym mańkutem, a Tomasz Adamek nigdy nie lubił rywali leworęcznych. I przy tym potrafi bardzo mocno uderzyć prawą, teoretycznie słabszą ręką, o czym boleśnie przekonał się Krzysztof Zimnoch, ciężko znokautowany przez Abella w Radomiu, we wrześniu ubiegłego roku".

 

Abell podczas walki z Zimnochem przy wzroście 193 cm ważył 120 kg, ale widać, że solidnie przepracował obóz przygotowawczy. Urodzony w Minneapolis pięściarz imponuje atletyczną sylwetką i w tym momencie swojej kariery waży o sześć kilogramów mniej. Sam pięściarz przyznał w rozmowie z Polsatsport.pl, że ma za sobą najtrudniejszy obóz przygotowawczy w życiu. - Był to zdecydowanie najcięższy okres przygotowawczy w mojej karierze. Robiłem w jego trakcie rzeczy, których wcześniej nie próbowałem, ponieważ chciałem po prostu przygotować się najlepiej, jak tylko mogłem - przyznał Abell.

 

Pogromca Zimnocha swoją wagą nawiązuje do swoich poprzednich walk. Podczas wygranych pojedynków z Raymondem Ochiengą i Johnem Wesleyem Nofirem ważył 116 kg. Z kolei stając do jak się później okazało, przegranej walki z Oscarem Rivasem ważył "zaledwie" 107 kg. Natomiast w trakcie zwycięskich bojów z Juanem Goodem i Travisem Fultonem wniósł na wagę 109 kg.

 

Gdy 15 lutego 2014 roku spotkał się w ringu z późniejszym mistrzem królewskiej kategorii wagowej - Tysonem Fury'm, podczas jedynej zawodowej walki stoczonej w tamtym roku ważył równe 110 kg.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

PPV (KLIK)

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

 

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

 

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

 

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

 

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":

 

Walka wieczoru:

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)

 

o Mistrzostwo Europy WBO:

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

 

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Marcos Jesus Cornejo (19-1, 18 KO)

 

o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)

Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Tim Cronin (11-1-1, 2 KO)

 

o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie