Joshua i Wilder stoczą dwie walki w tym roku?

Sporty walki
Joshua i Wilder stoczą dwie walki w tym roku?
fot. PAP

Promotorzy mają nowy pomysł na konfrontację Anthony’ego Johuy (21-0, 20 KO) i Deontaya Wildera (40-0, 39 KO). W grę wchodzi podpisanie kontraktu od razu na dwie walki - pierwszą w Wielkiej Brytanii, natomiast rewanżową w Stanach Zjednoczonych.

Gdy rozmawia się o starciu dwóch niepokonanych pięściarzy, mających w sumie pięć mistrzowskich pasów w wadze ciężkiej (Joshua - IBF, WBA, WBO i IBO, Wilder - WBC), trzeba od razu zakładać rewanż. Tym bardziej, że teoretycznie mógłby się on cieszyć jeszcze większym zainteresowaniem niż pierwsze starcie.

 

Jak poinformowało "The Sun", taki scenariusz jest jedną z opcji podczas rozmów przedstawicieli Joshuy i Wildera. Pierwszy pojedynek miałby się odbyć we wrześniu na Wembley w Londynie, natomiast drugi w grudniu w Las Vegas. Negocjacje są jednak na wczesnym etapie i jeszcze wiele może się wydarzyć.

 

- Jesteśmy otwarci na każdy pomysł. To największa walka w świecie zawodowego boksu - powiedział promotor Brytyjczyka Eddie Hearn, który w przyszłym tygodniu wybiera się do Nowego Jorku, by przyspieszyć rozmowy z Wilderem.

 

Joshua i Wilder stoczyli w tym roku po jednej walce. W marcu Brytyjczyk pokonał Josepha Parkera (24-1), odbierając mu pas WBO, natomiast Amerykanin znokautował Luisa Ortiza (28-1, 24 KO).

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie