Gol Lewandowskiego z Hannover 96. Polak dogonił Kuntza

Robert Lewandowski strzelił kolejnego gola w Bundeslidze, dzięki czemu awansował na siódme miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy wszech czasów! Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Hannover 96 3:0.

Lewandowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Od pierwszej minuty trener Jupp Heynckes wystawił natomiast Lukasa Maia. To pierwszy piłkarz z rocznika 2000, który zagrał w Bundeslidze w barwach Bayernu Monachium i jednocześnie siódmy najmłodszy debiutant w jego historii. Młodsi byli tylko Pierre-Emile Hojbjerg, David Alaba, Toni Kroos, Gianluca Gaudino, Berkant Goktan i Roque Santa Cruz.

Przewaga mistrza Niemiec nie podlegała dyskusji, jednak na pierwszego gola trzeba było czekać do 57. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Thomas Mueller. Dziesięć minut później na placu gry zameldował się Lewandowski, zmieniając Sandro Wagnera.

Heynckes miał nosa. Lewandowski w 73. minucie podwyższył na 2:0, wykorzystując dośrodkowanie Sebastiana Rudego z rzutu rożnego i pokonując bramkarza strzałem głową. Był to jego 179. gol w Bundeslidze, dzięki czemu zrównał się w klasyfikacji wszech czasów ze Stefanem Kuntzem.

Kropkę nad "i" postawił Rudy, który zdobył bramkę w 89. minucie.

Jeśli chodzi o Polaków, to Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) grał całe spotkanie, Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) wszedł w 82. minucie, Rafał Gikiewicz (SC Freiburg) i Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) byli rezerwowymi, natomiast Bartosz Kapustka (SC Freiburg) nie znalazł się w kadrze meczowej.

Wyniki sobotnich meczów 31. kolejki Bundesligi:

Eintracht Frankfurt - Hertha Berlin 0:3 (0:0)

Bramki: David Selke 57 (k), Mathew Leckie 77, Alexander Esswein 90+1

Czerwona kartka: Makoto Hasebe (79, Eintracht Frankfurt)

Hamburger SV - SC Freiburg 1:0 (0:0)

Bramka: Lewis Holtby 54

Hannover 96 - Bayern Monachium 0:3 (0:0)

Bramki: Thomas Mueller 57, Robert Lewandowski 73, Sebastian Rudy 89

RB Lipsk – TSG 199 Hoffenheim 2:5 (0:3)

Bramki: Oliver Baumann 59 (s), Ibrahima Konate 88 - Mark Uth 14, 59, Serge Gnabry 35, Pavel Kaderabek 45, Lukas Rupp 65

Czerwona kartka: Emil Forsberg (48, RB Lipsk)

VfB Stuttgart - Werder Brema 2:0 (1:0)

Bramki: Christian Gentner 13, Berkay Ozcan 90+2

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 4:0 (1:0)

Bramki: Jadon Sancho 13, Marco Reus 55, 79, Maximilian Philipp 63