Piłkarz Stali Mielec gościem Magazynu Nice 1 Ligi

Piłka nożna

Temperatura w Mielcu po dramatycznym meczu z Odrą Opole jeszcze nie opadła. Wychowanek Stali i podpora podkarpackiego klubu Krystian Getinger będzie gościem Szymona Rojka w poniedziałkowym Magazynie Nice 1 Ligi w Polsacie Sport o 20:30.

Na godziny przed wtorkowym zaległym meczem 20. kolejki Olimpia Grudziądz - Stal Mielec wrócimy do piątkowych wydarzeń i spotkania drużyny Zbigniewa Smółki z Odrą Opole. Trener mielczan, jak i opiekun gości Mirosław Smyła zgodnie przyznali na pomeczowej konferencji prasowej, że takiego spotkania nie doświadczyli dawno, jeśli w ogóle. Dlaczego Odra, mimo gry w przewadze i prowadzenia 2:0, straciła punkty? Co zadecydowało o tym, że heroiczny pościg Stali zakończył się sukcesem? Odpowiedzi na te pytania w swojej cotygodniowej analizie udzieli ekspert Polsatu Sport Tomasz Łapiński.  

Spotkanie 27. kolejki z trybun obserwował kontuzjowany zawodnik Stali Krystian Getinger. Piłkarz, który niedawno został ojcem (kołyska kolegów po golu w Katowicach była z dedykacją dla niego), w Mielcu doświadczył niemal wszystkiego. W 2007 roku został ze Stalą wicemistrzem Polski juniorów starszych. Z klubem, którego jest wychowankiem, przeszedł od III do I ligi. Przy Solskiego do dziś wspominają spotkanie z Orlętami Łuków, które miało olbrzymie znaczenie w walce o utrzymanie na trzecioligowym froncie. - Wygraliśmy tamto spotkanie 3:2, a Krystian strzelił gola z karnego. Po meczu tak się cieszył że biegał po doniczkach okalających - stary jeszcze - stadion. W Mielcu zostało to zapamiętane, bo to pokazało jak bardzo zależało Krystianowi na klubie - wspomina Przemysław Cynkier, rzecznik Stali Mielec.
     
Po awansie Stali do Nice 1 Ligi Krystian Getinger wywarł ogromne wrażenie na ekspertach obserwujących te rozgrywki. - Gdy Stal weszła na zaplecze Ekstraklasy był absolutnie jedną z pierwszoplanowych postaci. Znakomita lewa noga, kondycja, technika, przegląd pola. Nie miał problemu, gdy trener Smółka przestawił go na środek pola. Dziwię się, że tak długo nikt nie zauważył jego potencjału - ocenia Andrzej Iwan, były reprezentant Polski, a dziś komentator Polsatu Sport. Nic jednak straconego. Stal ma realne szanse, by w przyszłym sezonie zagrać na najwyższym szczeblu. A wtedy potentaci pokroju Legii czy Lecha będą mogli przekonać się o atutach Krystiana Getingera.

W poniedziałkowy wieczór nie trzeba mieć ”stalowego” serca, by obejrzeć Magazyn Nice 1 Ligi. W programie pokażemy wszystkie bramki 27. kolejki i wrócimy do zaległego spotkania 22. kolejki Chojniczanka - GKS Katowice.

Prowadzący: Szymon Rojek
Goście: Krystian Getinger (Stal Mielec), Andrzej Iwan, Tomasz Łapiński

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze