Awans IBB Polonii Londyn do finału Mistrzostw Anglii

Siatkówka
Awans IBB Polonii Londyn do finału Mistrzostw Anglii
fot. Polsat Sport

W weekend 21-22 kwietnia, IBB Polonia Londyn po raz kolejny rozegrała półfinały Mistrzostw Anglii, w których zmierzyła się z drużyną Sheffield Hallam. Górą byli siatkarze ze stolicy, którzy w dwumeczu pokonali gości bez straty seta.

W sobotę londyńczycy wygrali 3:0 (27:25; 25:20; 25:20), natomiast w niedzielę zakończyli spotkanie z wynikiem 3:0 (25:22; 25:20; 25:21). Tym samym IBB Polonia wyeliminowała ekipę z północy kraju z rozgrywek ligowych i awansowała do ścisłego finału.

 

Oba mecze, szczególnie dla kibiców gospodarzy, były atrakcyjnym widowiskiem. W hali panowała wesoła atmosfera, a zawodnicy zagwarantowali wysoki poziom sportowy. Ostatecznie dobra dyspozycja siatkarzy stołecznego klubu nie dała Sheffield Hallam nadziei na awans do finału. W sobotę najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany rozgrywający i kapitan IBB Polonii Londyn – Bartosz Kisielewicz (grający z numerem 13).

– Bartek przez cały sobotni mecz świetnie realizował założoną uprzednio taktykę. Posyłał bezbłędne piłki do kolegów z drużyny, którzy dzięki temu skutecznie kończyli ataki. Widać było, że bawi się siatkówką, a to przyniosło zasłużone efekty. Jak na prawdziwego kapitana przystało, poprowadził ekipę do zwycięstwa i pomógł jej zrobić krok w stronę finału ligi. – skomentował Jacek Ambroży, właściciel marki IBBTherm.

Natomiast w niedzielnym spotkaniu, najlepiej na boisku zaprezentował się przyjmujący drużyny z Londynu – Dorian Poinc (grający z numerem 4).

– W niedzielę cała drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Widać było, że zawodnicy są dobrze przygotowani do rozgrywek, a jeden z nich – Dorian Poinc nie miał sobie równych. Jego skuteczność w przyjęciu i popisowa zagrywka były głównym bodźcem prowadzącym Polonię do zwycięstwa. – powiedział Jaroslaw Yaro Kowalczyk, przedstawiciel Top Renovations – sponsora meczu.

Rozegrane półfinały były potwierdzeniem, że zakończenie sezonu 2017/2018 zbliża się wielkimi krokami. Przez najbliższe dwa tygodnie drużyny będą przygotowywać się do ostatecznego starcia, którego stawką jest tytuł Mistrza Anglii. Finały odbędą się w dniach 5-6 maja w Narodowym Centrum Siatkówki w Kettering. IBB Polonia Londyn o obronę tytułu powalczy z drużyną Team Northumbria. Ekipa z Newcastle w półfinałach pewnie pokonała Malory Eagles.

– Z niecierpliwością wyczekujemy tego najważniejszego ligowego wydarzenia. Członkowie Klubu Kibica już są gotowi, by dopingować chłopaków w finałowych meczach. Drużyny, które wystąpią na parkiecie są gwarancją najwyższego poziom siatkówki w Anglii i już nieraz udowodniły nam, że widowiska z ich udziałem są pełne sportowych emocji. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby do nas dołączyli i razem z nami wybrali się do Kettering, by wspierać IBB Polonię w walce o obronę tytułu. – skomentował prezes Klubu Kibica, Jan Płoszaj.

Wszystkie informacje dotyczące meczów finałowych Mistrzostw Anglii będą pojawiać się sukcesywnie na stronie Angielskiej Federacji Siatkarskiej oraz w mediach społecznościowych stołecznej drużyny.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie