Lewandowski i Real to temat wałkowany praktycznie cały czas. Polak wykręca coraz to lepsze liczby, ale w dalszym ciągu "Królewscy" nie zdecydowali się na poważniejsze kroki, by ściągnąć kapitana Biało-Czerwonych. Dużo może zmienić się w lecie. Jeżeli Lewandowski dobrze zaprezentuje się na mundialu w Rosji, istnieje prawdopodobieństwo konkretnej oferty ze strony zespołu z Madrytu.

W stolicy Hiszpanii duża część kibiców uważa jednak, że Polak jest już za stary, by zasilić Real i więcej mówi się o kimś młodszym. Dodatkowo w ostatnim meczu półfinału Ligi Mistrzów "Lewy" nie błysnął, oczywiście jeszcze jedną szansę na przekonanie działaczy "Los Blancos" będzie miał w rewanżu, który odbędzie się 1 maja na Santiago Bernabeu.

Na temat Lewandowskiego wypowiedziała się legenda klubu z Madrytu, Guti, który prowadzi obecnie jedną z młodzieżowych drużyn Realu. Hiszpan nie jest przychylny pomysłowi sprowadzenia Polaka.

– Lewandowski według mnie nie jest na takim poziomie, by grać w Realu Madryt. Swego dnia mógł tu przejść, ale obecnie decydująca jest rola Cristiano Ronaldo. Nie widzę w nim w tym momencie gracza na Real. Na końcu Cristiano będzie stawał się środkowym napastnikiem. Trzeba dać mu na skrzydle gracza technicznego, dobrego w pojedynkach indywidualnych, to pomoże Ronaldo - przyznał były piłkarz Realu.

Guti w zespole z Madrytu widziałby natomiast Neymara oraz Mohameda Salaha. Czas pokaże, na kogo zdecydują się działacze "Królewskich".