Reprezentacja siatkarek rozpoczęła zgrupowanie w Szczyrku

Siatkówka
Reprezentacja siatkarek rozpoczęła zgrupowanie w Szczyrku
fot. PAP/EPA

Reprezentacja siatkarek rozpoczęła dwutygodniowe zgrupowanie w Szczyrku przed pierwszym turniejem Ligi Narodów, który odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Trener kadry Jacek Nawrocki dopiero za kilka dni będzie mógł liczyć na komplet zawodniczek.

Na pierwszych treningach selekcjoner będzie miał do dyspozycji tylko 13 siatkarek. Rozgrywki ligowe wciąż jeszcze trwają, a kadrowiczki z klubów pierwszej czwórki - Chemika Police, ŁKS Commercecon Łódź, Developresu SkyRes Rzeszów oraz Grotu Budowlanych Łódź - dołączą do reprezentacji 4 maja. Dotyczy to także drużyny Legionovii, która dopiero w niedzielę w barażu zapewniła sobie utrzymanie w ekstraklasie. W tej sytuacji wiele zawodniczek na zgrupowanie przyjedzie praktycznie prosto z ligowych parkietów.

Nawrocki nie ukrywa, że terminarz jest mocno napięty. Już za dwa tygodnie biało-czerwone wystąpią w amerykańskim Lincolnie w pierwszym turnieju Ligi Narodów, rozgrywek, które zastąpiły cykl World Grand Prix.

- Nie ukrywam, że biję się z myślami, jak te dziewczyny potraktować, bo niektóre faktycznie nie będą miały oddechu. Nie mamy jednak wyboru, jak podtrzymanie u nich okresu startowego. Nie ma kiedy dać im wolnego. Musimy jakoś wytrzymać te najbliższe tygodnie, dopiero później będzie dłuższa przerwa - powiedział szkoleniowiec.

Jak dodał, inne europejskie kraje mają podobny problem, bowiem u nich rozgrywki ligowe też dopiero się kończą.

- Tylko, że jest pewna różnica. My jesteśmy w gronie tych państw, które nie mają stałego miejsca w elicie i mogą spaść do niższej dywizji. Inne kraje nie mają takiego problemu, bo są stałymi uczestnikami. Gdybym miał taki komfort, nie prosiłbym o przyspieszenie rozgrywek ligowych, a Ligę Narodów mógłbym potraktować jako poligon doświadczalny - wyjaśnił.

W trakcie zgrupowania Polki dwukrotnie towarzysko zmierzą się z Czeszkami w Węgierskiej Górce (11 i 12 maja). Dzień później reprezentacja wyleci do Stanów Zjednoczonych, gdzie podopieczne Nawrockiego zmierzą się z gospodyniami turnieju, Turczynkami oraz Włoszkami.

Kadra siatkarek na sezon 2018:

rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz, Julia Nowicka (obie Profi Credit Bielsko-Biała), Alicja Grabka (Legionovia), Weronika Wołodko (Impel Wrocław);

przyjmujące: Oliwia Bałuk, Natalia Mędrzyk (obie Chemik Police), Magdalena Damaske (Legionovia), Zuzanna Górecka (Legionovia, SMS PZPS Szczyrk), Emilia Mucha, Olivia Różański (obie Profi Credit Bielsko-Biała), Martyna Grajber, Julia Twardowska (obie Grot Budowlani Łódź), Natalia Murek (Impel Wrocław);

środkowe: Klaudia Alagierska (Legionovia), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (ŁKS Commercecon Łódź), Aleksandra Gryka (Legionovia/SMS PZPS Szczyrk), Agnieszka Kąkolewska, Gabriela Polańska (obie Grot Budowlani Łódź), Justyna Łukasik (Trefl Proxima Kraków);

atakujące: Monika Bociek (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Małgorzata Jasek (Legionovia), Martyna Łukasik (Trefl Proxima Kraków), Malwina Smarzek (Chemik Police), Martyna Matejko (Truso Elbląg);

libero: Agata Witkowska (Grot Budowlani Łódź), Maria Stenzel (Impel Wrocław), Justyna Łysiak (ENEA PTPS Piła).

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie