Końcowa klasyfikacja Ligi Siatkówki Kobiet 2017/18

Siatkówka
Końcowa klasyfikacja Ligi Siatkówki Kobiet 2017/18
fot. PAP

Trzeci mecz o brązowy medal pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów a Grotem Budowlani Łódź (2:3) zakończył sezon 2017/18 w Lidze Siatkówki Kobiet. Łodzianki stanęły na najniższym stopniu podium, wcześniej mistrzostwo kraju wywalczył Chemik Police.

Policzanki w poniedziałek wywalczyły siódmy w historii, a piąty z rzędu tytuł mistrza kraju. W finale dwukrotnie pokonały ŁKS Commercecon (3:0 i 3:1), dla którego był to pierwszy medal od 1989 roku.

Dłużej trwała rywalizacja o brązowy medal. W decydującym spotkaniu ubiegłoroczny wicemistrz Grot Budowlani po zaciętym pojedynku zwyciężył na wyjeździe Developres SkyRes 3:2.

W przyszłym sezonie tylko dwie drużyny będą reprezentować Polskę w Lidze Mistrzyń. Chemik wystąpi w fazie grupowej, natomiast ŁKS rozpocznie udział w kwalifikacjach.

Po raz ostatni w rozgrywkach żeńskiej ekstraklasy udział wzięło 14 drużyn. W kolejnym sezonie wystąpi 12 zespołów, a najsłabszy zostanie zdegradowany. Mistrz pierwszej ligi, jeśli spełni wymagania licencyjne, zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z kolei ekipa, która zajmie przedostatnią lokatę w ekstraklasie zmierzy się w barażu z wicemistrzem pierwszej ligi o miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet.

Końcowa klasyfikacja sezonu 2017/18:

1. Chemik Police
2. ŁKS Commercecon Łódź
3. Grot Budowlani Łódź
4. Developres SkyRes Rzeszów
5. Enea PTPS Piła
6. Trefl Proxima Kraków
7. BKS Profi Credit Bielsko-Biała
8. Polski Cukier Muszynianka Muszyna
9. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
10. Impel Wrocław
11. Pałac Bydgoszcz
12. Legionovia Legionowo
13. POLI Budowlani Toruń – spadek do I ligi.
14. MKS Dąbrowa Górnicza – spadek do I ligi.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze