Dziewiąte lokaty przypadły Dawidowi Erseticowi (Unia Racibórz) w wadze 63 kg oraz Tadeuszowi Michalikowi (Sobieski Poznań) w kategorii 87 kg.

 

Na dziesiątym miejscu sklasyfikowani zostali kolega klubowy Ersetica, Mateusz Wolny w kategorii 77 kg oraz Rafał Krajewski (Legia Warszawa) w najcięższej 130 kg.

 

Piętnasty był Michał Tracz (Śląsk Wrocław) w 60 kg, szesnasty Edgar Babajan (Sobieski Poznań) w 82 kg oraz ostatni 21. Marcel Kasperek (GKS Katowice) w 97 kg.

 

Ton rywalizacji 175 zapaśników nadawali gospodarze, zdobywając cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal. Na podium stanęli zawodnicy z siedemnastu krajów.

 

W czwartek rywalizację kontynuować będą kobiety. W finale wagi 55 kg zaprezentuje się Roksana Zasina, a do pojedynku o brązowy medal w kategorii 68 kg stanie Monika Michalik (Grunwald Poznań). W piątek rozpoczną zmagania przedstawiciele stylu wolnego, a wśród nich pięciu podopiecznych trener kadry narodowej Jusupa Abdusałamowa.

 

Wyniki środowych pojedynków o medale w stylu klasycznym i miejsce Polaków:
  
  waga 60 kg
  
  o złoty
  Siergiej Jemielin (Rosja) - Murad Mammadow (Azerbejdżan) 6:5 
  
  o brązowy 
  Dato Czchartiszwili (Gruzja) - Etienne Kinsinger (Niemcy), wygrana Gruzina przy remisie 1:1
  Jacopo Sandroni (Włochy) - Maksym Każarski (Białoruś) 8:1 
  ...
  15. Michał Tracz (Polska) 
  
  waga 67 kg
  
  o złoty
  Artiom Surkow (Rosja) - Szmagi Bołkwadze (Gruzja) 8:0
  
  o brązowy
  Enes Basar (Turcja) - Fredrik Bjerrehuus (Dania) 5:4
  Karen Asłanjan (Armenia) - Dawid Kareciński (Polska) 7:2
  ...
  5. Dawid Kareciński (Polska)  
  
  waga 72 kg
  
  o złoty
  Adam Kurak (Rosja) - Rasul Czunajew (Azerbejdżan) 9:5
  
  o brązowy
  Balint Korpasi (Węgry) - Geworg Sahakjan (Polska) 10:0     
  Iuri Łomadze (Gruzja) - Daniel Cataraga (Mołdawia) 15:6 
  ...
  5. Geworg Sahakjan (Polska)
  
  waga 82 kg
  
  o złoty
  Maksym Manukjan (Armenia) - Wiktar Sasunouski (Białoruś) 9:0
  
  o brązowy
  Rafig Husejnow (Azerbejdżan) - Roland Schwarz (Niemcy) 4:3
  Daniel Aleksandrow (Bułgaria) - Laszlo Szabo (Węgry) 3:2
  ...
  16. Egar Babajan (Polska) 
  
  waga 97 kg
  
  o złoty
  Artur Aleksanjan (Armenia) - Miheil Kajaia (Serbia) 7:0
  
  o brązowy 
  Balazs Kiss (Węgry) - Ramsin Azizsir (Niemcy) 4:1
  Matti Kuosmanen (Finlandia) - Laokratis Kesidis (Grecja) 10:7 
  ...
  21. Marcel Kasperek (GKS Katowice)
  
  Klasyfikacja medalowa ME 2018 w stylu klasycznym
  
                             złote  srebrne  brązowe
  1. Rosja                    4        2         1
  2. Armenia                  2        0         1
  3. Azerbejdżan              1        2         2
  4. Gruzja                   1        1         4
  5. Turcja                   1        0         2
  6. Rumunia                  1        0         1
  7. Węgry                    0        1         2
  8. Serbia                   0        1         1
  9. Białoruś                 0        1         0
     Estonia                  0        1         0
     Norwegia                 0        1         0
  12.Bułgaria                 0        0         1
     Finlandia                0        0         1
     Mołdawia                 0        0         1
     Niemcy                   0        0         1
     Szwecja                  0        0         1
     Włochy                   0        0         1