ME w zapasach: Zasina w finale wagi 55 kg

Sporty walki
ME w zapasach: Zasina w finale wagi 55 kg
fot. Cyfrasport

Roksana Zasina (ZTA Zgierz) po awansie do finału wagi 55 kg ma już zapewniony co najmniej srebrny medal zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym odbywających się w rosyjskim Kaspijsku. W czwartek o złoto Polka będzie walczyła z Białorusinką Iryną Kuraczkiną.

Zasina rywalizację w Kaspijsku rozpoczęła od ćwierćfinału. Polka, brązowa medalistka mistrzostw świata w Paryżu, rozprawiła się z Ukrainką Anną Wojtową w 40 sekund, pokonując ją 10:0.

 

Rywalką Polki w półfinale była Turczynka Bediha Gun. Zawodniczka ze Zgierza dostała ostrzeżenie i przez 30 sekund nie udało się jej wykonać akcji, co spowodowało przyznanie rywalce jednego punktu. Dwa punkty za obejście w drugiej rundzie dały Zasinie prowadzenie 2:1, które utrzymała do końca pojedynku.

 

O brązowy medal, także w czwartek, walczyć będzie ubiegłoroczna mistrzyni Europy z Nowego Sadu w wadze 63 kg Monika Michalik (Grunwald Poznań). Podopieczna trenera kadry narodowej Piotra Krajewskiego i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro startuje w Kaspijsku w wyższej kategorii - 68 kg.

 

Michalik w ćwierćfinale spotkała się z zapaśniczką z Francji Koumbą Larroque, która po dwóch akcjach wygrała 4:0. Francuzka zwyciężyła następnie w półfinale Turczynkę Buse Tosun 4:3 i awansowała do finału, co dało Polce szansę walki o brązowy medal imprezy właśnie z Turczynką.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze