Najmłodszy polski pięściarz wygrał w zawodowym debiucie! Nie ma nawet 18 lat (WIDEO)

Sporty walki

Na gali w Kościerzynie zadebiutował najmłodszy w historii polski pięściarz zawodowy, czyli Kewin Gruchała (1-0). Nastolatek z Chojnic pewnie rozprawił się z doświadczonym Sylwestrem Walczakiem (5-36-2, 0 KO) na przestrzeni czterech rund!

W dniu pojedynku miał zaledwie 17 lat i 284 dni! Gruchała przeszedł do historii jako najmłodszy polski pięściarz zawodowy, wygrywając na gali w Kościerzynie z Sylwestrem Walczakiem jednogłośną decyzją sędziów (40:36, 40:36, 40:36). Wielokrotnie Gruchała był bliski powalenia rywala na deski, ostatecznie pewnie go wypunktował.
 
Trenerem nastolatka z Chojnic jest jego ojciec Marcin. Według Andrzeja Kostyry, w rodzinnym mieście pięściarza w dniu walki postawiono telebim, na którym mieszkańcy mogli śledzić poczynania swojej nadziei.
 
W debiucie Gruchała zaprezentował szybkość, technikę i dyscyplinę taktyczną. Jest zawodnikiem praworęcznym, ma 179 cm wzrostu. Lubi obijać rywali, ale doskonale czuje się także w twardych wymianach. Boks ma zresztą zapisany w genach. Sukcesy odnosili jego siostra, ojciec-trener oraz dziadek. 17-latek ma w swoim dorobku już złote medale mistrzostw Polski.
 
Skrót walki Gruchała - Walczak w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie