Trzech piłkarzy Tottenhamu zmierzyło się z gwiazdą Fortnite

E-sport
Trzech piłkarzy Tottenhamu zmierzyło się z gwiazdą Fortnite
fot. PAP

Fortnite w ostatnich tygodniach bije rekordy popularności. Coraz częściej w elektroniczną rozgrywkę włączają się piłkarze i inne postaci kultury. Tym razem z bardzo popularnym "Ninją" zmierzyło się trio z Tottenhamu, więc Dele Alli, Harry Kane i Kieran Trippier. Rozgrywkę śledziło około 200 tys. internautów.

Fortnite jest grą typu Battle Royale, w której gracze zależnie od trybu współpracują ze sobą broniąc się przed zombie lub zwalczają się nawzajem. Wykorzystują przy tym elementy otoczenia, materiały potrzebne do budowania fortyfikacji a także szeroką gamę broni palnych oraz białych. Fortnite zdystansował inne duże produkcje i przewodzi wszystkim listom popularności, przemykając nawet do kultury i sportu.

Ostatnio cieszynkę rodem z gry zaprezentował Antoine Griezmann, a miłośnikiem Fortnite'a są także piłkarze Tottenhamu. Alli, Kane i Trippier zebrali się na wspólną grę w czasie... meczu Atletico Madryt - Arsenal w Lidze Europy i udało im się skonfrontować z największą postacią w świecie gry.

"Ninja", a więc postać numer jeden na platformie streamingowej Twitch.tv zmierzyła się właśnie z trio z Londynu w elektronicznej rozgrywce. Tyler Blevins ma najwięcej widzów, ponad 10 milionów subskrybentów na YouTubie i według wielu źródeł zarabia około pół miliona dolarów miesięcznie. Ostatnio z Ninją grywał raper Drake, co śledziło średnio około 600 tysięcy internautów. Rozgrywkę z Allim i spółką obejrzało nieco ponad 200 tys. Wspólna gra potrwała prawie dwie godziny.

 


Największym fanem wśród piłkarskiej trójki jest Alli, który założył właśny kanał streamingowy, a jego poczynania śledzi nawet 10 tys. widzów.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze