AEK Ateny triumfatorem Ligi Mistrzów FIBA

Koszykarze AEK pokonali w Atenach AS Monaco 100:94 (29:20, 24:24, 20:26, 27:24) w finale Ligi Mistrzów FIBA i zdobyli trofeum w drugiej edycji rozgrywek. Przed rokiem triumfował Iberostar Teneryfa, a klub z Księstwa zajął trzecią lokatę.

W ateńskim turnieju Final Four trzecie miejsce wywalczyła ekipa UCAM Murcia wygrywając z MHP Ludwigsburg 85:74.

Grecy byli grupowymi rywalami Rosy Radom (wygrali z nią dwa razy, w Atenach dopiero po dogrywce). Po fazie zasadniczej z zespołu z Mazowsza do Aten odszedł lider klasyfikacji punktowej rozgrywek Kevin Punter.

W finale Amerykanin był drugim strzelcem gospodarzy - uzyskał 16 pkt. Koszykarze AEK prowadzili od początku do końca spotkania, a o ich sukcesie zadecydowały przede wszystkim rzuty za trzy punkty - trafili 9 z 17 prób (53 proc.), a trzy celne z pięciu takich prób miał właśnie Punter.

Spotkanie w hali OAKA obejrzało 20 tysięcy widzów. Jednym z kibiców był książę Monako Albert II.

Francuski klub wyeliminował w ćwierćfinale Banvit Bandirma, z Damianem Kuligiem w składzie i słoweńskim trenerem Saso Filipovskim (dwa razy zdobył mistrzostwo Polski ze Stelmetem BC Zielona Góra), a w 1/8 finału - Stelmet Enea BC Zielona Góra.