Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa: Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

W hicie 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy dojdzie do starcia lidera z trzecią drużyną tabeli. Czy podopieczni Deana Klafuricia wykorzystają szansę, by odskoczyć od Lecha Poznań na cztery punkty? Czy piłkarze Ireneusza Mamrota zrównają się punktowo z Legią i zrzucą ją z pierwszego miejsca? Relacja i wynik na żywo meczu Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa na portalu Polsatsport.pl.

W ostatnim bezpośrednim meczu między obiema drużynami Jagiellonia wygrała na Łazienkowskiej z Legią 2:0, a wynik ten był dla "Wojskowych" najniższym możliwym wymiarem kary. Teraz tendencje nieco się zmieniły i to podopieczni Klafuricia pojadą do Białegostoku w roli nieznacznych faworytów. Jest tak dlatego, że legioniści, po wygraniu czterech meczów z rzędu, znajdują są obecnie na fali, a dodatkowo z pewnością napędza ich fakt, że w zeszłą środę sięgnęli po dziewiętnasty w historii klubu Puchar Polski.

Jagiellonia notuje z kolei załamanie formy od marcowej porażki z Lechem w Poznaniu (1:5), po której tylko dwa razy zdobyła komplet punktów (3:2 z Arką Gdynia i 3:0 z Koroną Kielce) i aż czterokrotnie musiała uznać wyższość rywali (0:1 z Zagłębiem Lubin, 1:3 z Wisłą Płock, 1:2 z Górnikiem Zabrze i 0:1 z Wisłą Kraków).

Dobrym prognostykiem dla legionistów może być również fakt, że "Duma Podlasia" przegrała trzy ostatnie spotkania u siebie, a do tego w niedzielnym hicie, ze względu na nadmiar żółtych kartek, nie będzie mógł zagrać świeżo upieczony reprezentant Polski Taras Romańczuk. Do dyspozycji będzie za to Ivan Runje, któremu Komisja Ligi cofnęła przyznane w zeszłej kolejce "żółtko". W ekipie gości nie zobaczymy z kolei Krzysztofa Mączyńskiego, który dopiero wrócił do treningów po kontuzji a także narzekającego na problemy ze zdrowiem Artura Jędrzejczyka.

Biorąc pod uwagę sobotni remis Lecha w Płocku (0:0) legioniści stoją przed szansą, by odskoczyć od głównego rywala do mistrzostwa na cztery punkty. W przypadku wygranej "Jagi" zrówna się ona z Legią punktowo i dodatkowo wyprzedzi ją w tabeli, ze względu na wygranie obu meczów bezpośrednich w rundzie zasadniczej (1:0, 2:0). Po niedzielnym meczu do rozegrania pozostaną jeszcze trzy kolejki.

- Musimy być skoncentrowani na sobie, ponieważ mamy najlepszych zawodników w Polsce. Chcemy dominować na boisku w Białymstoku. Znamy mocne i słabe punkty Jagiellonii. Naszym celem jest narzucenie własnego stylu gry. To będzie nasza wielka przewaga. Zdobycie Pucharu Polski świętowaliśmy skromnie. Bawiliśmy się w gronie przyjaciół i współpracowników klubu - powiedział przed meczem opiekun ekipy z Warszawy.

Czy legioniści przedłużą perfekcyjną serię Klafuricia w roli szkoleniowca warszawskiej drużyny? Dotychczas prowadzona przez niego Legia odniosła bowiem komplet zwycięstw. Czy Jagiellonia udowodni, że wciąż liczy się w walce o końcowy tytuł? Przekonamy się wkrótce!

Relacja i wynik na żywo z niedzielnego hitu LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa od godziny 18.00 na portalu Polsatsport.pl. Zapraszamy!

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze