Ronaldo kontuzjowany? Nie wyszedł na drugą połowę El Clasico

Cristiano Ronaldo strzelił swojego 18. gola w meczach przeciwko Barcelonie. Jego trafienie w 14. minucie dało Realowi wyrównanie na 1:1. Nieoczekiwanie po przerwie Portugalczyk nie wrócił na boisko. Czyżby nabawił się kontuzji?

Real od 10 minuty przegrywał z Dumą Katalonii po bramce Luisa Suareza. Sytuacja ta nie trwała jednak długo, bowiem już 4 minuty później wyrównującą bramkę zdobył Ronaldo. Podczas strzału został kopnięty przez Gerarda Pique w kostkę i trafienie celebrował z grymasem bólu na twarzy.

Gwiazdor "Królewskich" do końca pierwszej połowy prezentował się naprawdę dobrze i miał kilka szans, by wzbogacić swój dorobek. Uraz nie pozwolił mu jednak kontynuować gry i w drugiej połowie nie pojawił się na murawie. Jego miejsce zajął Marco Asensio.

Portugalczyk został najskuteczniejszym w historii zawodnikiem Realu Madryt w pojedynkach z Barceloną. Wyrównał rekord Alfredo Di Stefano zdobywając 18. bramkę przeciwko Blaugranie.

Hiszpański klasyk zakończył się remisem 2:2. Barcelona od 48. minuty grała w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie obejrzał Sergi Roberto.