PlusLiga: Przyjmujący zmienił Indykpol AZS Olsztyn na GKS Katowice

Siatkówka
PlusLiga: Przyjmujący zmienił Indykpol AZS Olsztyn na GKS Katowice
fot. Cyfrasport

Nowym siatkarzem GKS Katowice został 24-letni przyjmujący z Belgii Tomas Rousseaux, który w poprzednim sezonie PlusLigi grał w Indykpolu AZS Olsztyn. Katowiczanie w końcowej klasyfikacji zajęli 11. miejsce, potem pożegnało się z klubem sześciu graczy.

Reprezentant Belgii wraz z olsztyńskim zespołem zajął czwarte miejsce w PlusLidze. W 37 rozegranych spotkaniach zdobył 412 punktów. Przed przyjazdem do Polski grał w belgijskim Knack Roeselare, włoskim Vero Volley Monza i niemieckim VfB Friedrichshafen. Trzy razy był mistrzem swojego kraju.

"To dla nas kluczowe wzmocnienie, bo potrzebowaliśmy zawodnika tej klasy na pozycję przyjmującego. Tomas swoją postawą w zakończonym sezonie potwierdził, że jest wyróżniającym się siatkarzem o wysokich umiejętnościach technicznych” - powiedział dyrektor sekcji siatkówki GKS Katowice Dariusz Łyczko.

Katowiczanie zatrudnili też 27-letniego libero Dawida Ogórka z pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Po zakończeniu sezonu Łyczko deklarował poszukiwania w pierwszej kolejności przyjmującego i środkowego bloku.

Karierę zakończył dotychczasowy kapitan GKS Dominik Witczak. Oprócz atakującego z klubem pożegnali się też libero Adrian Stańczak, środkowi Paweł Pietraszko i Tomasz Kalembka oraz przyjmujący Serhij Kapelus i Kacper Stelmach.

Dla podopiecznych trenera Piotra Gruszki to był drugi sezon w elicie. Pierwszy skończyli na 10. miejscu. Jak przyznawali działacze i szkoleniowcy w ostatnich rozgrywkach katowiczanie grali bardzo nierówno. Potrafili w Kędzierzynie–Koźlu ograć broniącą tytułu Zaksę, ale też z trudem pokonali spadkowicza z ligi bielski BBTS.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie