Doświadczeni zawodnicy wzmocnili Jastrzębski Węgiel

Siatkówka
Doświadczeni zawodnicy wzmocnili Jastrzębski Węgiel
fot. Cyfrasport

Jastrzębski Węgiel poinformował, że dwaj doświadczeni środkowi zostali siatkarzami tego klubu. Mowa o Piotrze Hainie i Dawidzie Guni. Pierwszy z zawodników podpisał dwuletni kontrakt, a umowa drugiego obowiązywać będzie przez jeden sezon z opcją przedłużenia o kolejny.

Obaj gracze w minionym sezonie bronili barw innego zespołu PlusLigi - Cuprum Lubin. Hain wraca do Jastrzębia-Zdroju. W miejscowym klubie występował już w rozgrywkach 2015/2016. - Bardzo dobrze wspominam tamten czas mimo że nie był to rewelacyjny sezon jeśli chodzi o wynik, a klub borykał się wówczas z kłopotami finansowymi. Fakt, że czułem się w nim dobrze też miał dla mnie znaczenie, kiedy podejmowałem decyzje o powrocie. Prezes Adam Gorol przedstawił mi plan, zgodnie z którym zespół ma walczyć o najwyższe cele. Wiem, że przychodzą zawodnicy z głośnymi nazwiskami, reprezentanci krajów. Będę starał się dorównać do ich poziomu i robić wszystko co w mojej mocy, by było widać, że ściągnięcie mnie z powrotem było dobrym ruchem - zadeklarował cytowany na stronie klubu 27-letni zawodnik.

 

W rodzinne strony wraca z kolei starszy o cztery lata Gunia, który pochodzi z Raciborza. Nie kierował się jednak tym przy wyborze nowego klubu. - Przekonały mnie ambicje klubu, trenera i dobrze skomponowany zespół. Cieszę się, że będę mógł trenować pod wodzą takiego fachowca jak Ferdinando De Giorgi i z optymizmem patrzę na nadchodzący sezon - podkreślił.

 

Jastrzębski Węgiel, który miniony sezon zakończył na piątym miejscu, w ostatnich dniach pozyskał także atakującego reprezentacji Polski Dawida Konarskiego oraz przyjmujących Francuza Juliena Lyneela i Niemca Christiana Fromma.

 

Z klubu odeszli zaś: Maciej Muzaj, Patryk Strzeżek, Dardan Lushtaku, Wojciech Sobala, Damian Boruch, Rodrigo Quiroga, Jason DeRocco, Marcin Ernastowicz i Karol Gdowski. Ważne umowy mają Grzegorz Kosok, Salvador Hidalgo Oliva i Lukas Kampa, a nowy kontrakt podpisał Jakub Popiwczak. 

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze