Nice 1 Liga: Ruch Chorzów - GKS Katowice. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Piłka nożna
Nice 1 Liga: Ruch Chorzów - GKS Katowice. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

W derbowym spotkaniu zamykający tabelę Ruch Chorzów podejmie walczący o awans do Ekstraklasy GKS Katowice. Transmisja meczu Ruch Chorzów - GKS Katowice w Polsacie Sport Extra.

31. kolejkę zaczniemy od mocnego uderzenia, czyli 54 derbów pomiędzy Ruchem Chorzów a GKS-em Katowice. Choć cele drużyn są zgoła odmienne, na taki mecz nie trzeba nikogo mobilizować. – Nie mam wątpliwości, że każdy z nas wyjdzie na boisku doskonale wiedząc, co ma robić. Zdajemy sobie sprawę z wagi tego spotkania, nie tylko ze względu na punkty i układ tabeli – mówił pomocnik GKS-u – Paweł Mandrysz.

 

Derby Śląska budzą zainteresowanie kibiców bez względu na to, jak spisują się uczestniczące w nich drużyny. Chorzowianie są w arcytrudnej sytuacji, ale wciąż zachowują matematyczne szanse na utrzymanie się w Nice 1 Lidze. Derby dla "Gieksy" są natomiast bardzo ważnym meczem w kontekście walki o awans do Ekstraklasy.

 

Podopieczni Jacka Paszulewicza w ostatnim meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała przełamali niemoc strzelecką i zwyciężyli aż 3:0. Teraz katowiczanie będą mieli okazję kontynuować dobrą passę, bowiem Ruch dysponuje najsłabszą defensywą w lidze. Przy okazji spróbują zrewanżować się "Niebieskim" za porażkę 1:2 z rundy jesiennej.

 

Niemal beznadziejna jest sytuacja zamykającego tabelę Ruchu. Chorzowianie, również ubiegłoroczni spadkowicze z ekstraklasy, ponieśli w środę trzecią porażkę z rzędu (1:2 z Rakowem Częstochowa) i do 15. lokaty tracą aż dziesięć punktów. Nawet w przypadku zwycięstwa mogą stracić szansę utrzymania (zależy od wyników innych meczów).

 

Do tej pory GKS wygrał 15 razy oraz tyle samo razy ze zwycięstwa cieszyli się „Niebiescy”. Zanotowano 24 remisy.

 

Transmisja meczu Ruch Chorzów - GKS Katowice w Polsacie Sport Extra od godziny 17:30.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie