Ali poległ z Munguią i stracił pas

Sporty walki

Sadam Ali (26-2, 14 KO) przegrał z Jaime Munguią (29-0, 25 KO) i stracił pas organizacji WBO w wadze junior średniej. Meksykanin znokautował Amerykanina już w czwartej rundzie.

Początkowo rywalem Alego miał być Liam Smith, ale problemy zdrowotne spowodowały, że do ringu wyszedł zaledwie 21-letni, niepokonany, ale jeszcze mało znany Munguia. Meksykanin był niedawno przymierzany do starcia z samym Giennadijem Gołowkinem, ale ostatecznie rywalem Kazacha był Vanes Martirosjan.

 

Już od pierwszej rundy Munguia wyraźnie narzucił swoje tempo. W inauguracyjnej odsłonie były już mistrz dwukrotnie leżał na deskach. Meksykanin przeważał w każdym aspekcie, w jego boksie widać było ogromną siłę, którą jego oponent musiał odczuwać. Ali się nie poddawał, ale w drugiej odsłonie znowu zaliczył deski i wiadomo było, że prędzej czy później 21-latek dokończy dzieła zniszczenia. Wszystko zakończyło się w czwartej rundzie, kiedy to Munguia zasypał gradem ciosów starszego przeciwnika. Bokser z Tijuany odebrał Alemu pas mistrza WBO w wadze junior średniej.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze