MŚ 2018: Rywale Polaków dostaną premie jeszcze przed mundialem

Piłka nożna
MŚ 2018: Rywale Polaków dostaną premie jeszcze przed mundialem
fot. PAP

Co słychać u Lwów Terangi, naszych pierwszych rywali (19 czerwca w Moskwie) na miesiąc przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw świata w Rosji?

- W środę Aliou Cissé poda szeroką listę 35 piłkarzy - zdradził w radiu RFM, prezes Senegalskiej Federacji Futbolu Augustin Senghor. - Pierwsze zgrupowanie rozpocznie się w Senegalu w miejscowości Saly o 21 maja. Przed odlotem z Dakaru (26 maja) do Vittel (Góry Wogezy we Francji) nasza delegacja odbierze narodową flagę z rąk Prezydenta Macky’a Sally’ego.

 

Saly to turystyczna stolica kraju, położona nad Atlantykiem, kilkadziesiąt kilometrów na południe od Dakaru.

 

Prezes Federacji, chcąc zapobiec różnego rodzaju niesnaskom i problemom pozasportowym, zamierza wypłacić w najbliższych dniach premie za kwalifikacje do mistrzostw świata zarówno piłkarzom, jak i członkom sztabu szkoleniowego.

 

- Otrzymaliśmy od FIFA zaliczkę w postaci dwóch milionów euro, które częściowo przeznaczymy na uregulowanie zaległości wobec tych, którzy na to solidnie zapracowali, kwalifikując Senegal na mundial - powiedział kilka dni temu Senghor w wywiadzie dla senegalskiej agencji prasowej.

 

Wszystko ma być dopięte do 20 maja, w przeddzień zgrupowania w Saly.

 

Sternik futbolu senegalskiego dał również gwarancję, że jeszcze przed mundialem wypłacone zostaną premie 23 "szczęśliwym wybrańcom" za udział w imprezie: "Chcemy, aby piłkarze i sztab szkoleniowy skoncentrowali się tylko i wyłącznie na przygotowaniach. Żadna inna rzecz nie może mieć wpływu na postawę reprezentantów", spuentował prezes FSF, Augustin Senghor.

 

Trzeba przyznać, że ostatnie dwa mecze kadry z Uzbekistanem (1-1) oraz Bośnią i Hercegowiną (0-0) nie były w pełni przekonujące i wywołały spory niepokój kibiców w Dakarze.

 

Aliou Cissé, dawny obrońca PSG, a obecnie selekcjoner Senegalu, zapewnia jednak, że jego Lwy będą gotowe na czas i już w kontrolnym meczu z Luksemburgiem (31 maja) powinniśmy zobaczyć bardziej skutecznych Senegalczyków. 8 czerwca Senegal zagra jeszcze z Chorwacją, a 11 czerwca zakończy przygotowania do MŚ meczem z Koreą Południową.

 

Plany naszych grupowych rywali są jasne: powtórzyć sukces z 2002 roku. Wtedy Lwy Terangi po grupowym zwycięstwie nad Francja (1-0) i remisie z Urugwajem (3-3), dotarły aż do ćwierćfinału, w którym, po dogrywce, przegrali z Turcją (0-1).

Tadeusz Fogiel, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze