PZPN po decyzji ws. mistrzowskiej fety: Brak szacunku

Piłka nożna
PZPN po decyzji ws. mistrzowskiej fety: Brak szacunku
fot. Cyfrasport

PZPN zabrał głos w sprawie decyzji Ekstraklasy SA, która zdecydowała, że jeśli Legia Warszawa wywalczy mistrzostwo Polski, to nie dojdzie do mistrzowskiej fety na stadionie Lecha Poznań.

W przypadku zdobycia mistrzostwa Polski po meczu w Poznaniu legioniści jak najszybciej wrócą do stolicy i jeszcze w niedzielę rozpoczną fetę mistrzowską. Jeśli po tytuł sięgnie Jagiellonia, zespół Ireneusza Mamrota świętować będzie w Białymstoku - tak postanowiła Ekstraklasa SA. To nie spodobało się w PZPN...

 

Oświadczenie PZPN:

 

Polski Związek Piłki Nożnej z wielkim zdziwieniem przyjął decyzję Ekstraklasy S.A. i czołowych klubów dotyczących wręczenia najważniejszych nagród na zakończenie sezonu 2017/2018. Przenoszenie tej ceremonii z miejsca, gdzie najprawdopodobniej może nastąpić najważniejsze rozstrzygnięcie ligowego sezonu, pokazuje brak szacunku dla wysiłku piłkarzy oraz koniunkturalizm władz ligowej spółki.

 

Nie ma to nic wspólnego z duchem sportowej walki i spontanicznym uczczeniem wysiłku zawodników po najważniejszym meczu sezonu. W informacji władz Ekstraklasy S.A. podanej do publicznej wiadomości nie przedstawiono żadnych merytorycznych argumentów tak dziwnej decyzji. PZPN, jako udziałowiec spółki Ekstraklasa S.A. nie może godzić się na podobne praktyki ligowej spółki.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie